ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ 2-3: Ο περίπατος έγινε θρίλερ

27 Ιανουαρίου 2018, 18:50
Δύο κόκκινες είχε το ματς.

Με περίπατο έμοιαζε το ματς ΑΕΚ Χαλκίδας-Ολυμπος, καθώς οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 3-0 στο ξεκίνημα του β' ημιχρόνου.

Η ΑΕΚ Χαλκίδας, όμως, μείωσε σε 2-3 και το ματς έγινε θρίλερ.

Παρόλ' αυτά ο Ολυμπος απέδρασε με το "τρίποντο" από το Πάρκο του Λαού.

Στο 30' ο Κοτρογιάννης με έξοχη ατομική ενέργεια και σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-1.

Στο 47' ο Σταματούκος με πλασέ έκανε το 0-2, ενώ στο 49' ο Βαγγέλης Ρουμπής με συρτό σουτ, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3.

Ο Ολυμπος στη συνέχεια έχασε ευκαιρίες για να πετύχει κι άλλα γκολ.

Δεν το έκανε και παραλίγο να το πληρώσει.

Στο 55' ο Αντ. Ρουμπής αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο 77' ο Γιαμμακίδης με ψαλιδάκι μείωσε σε 1-3.

Στο 90' ξανά ο Γιαμμακίδης με κεφαλιά μείωσε σε 2-3 και το ματς στις καθυστερήσεις πήρε φωτιά.

Στο 92' ο αρχηγός της ΑΕΚ Χαλκίδας Λάμσε αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα.

Διαιτησία: Κασομούλης, Αργύρης - Πασχαλίδης.

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Τάσος Ταυταρίδης): Ζαφειρόπουλος, Ντεγιάννης (80' Εμάνουελ), Κοτρότσιος, Τριανταφύλλου, Μαραγκός, Τζαφέρος, Χρόνης (65' Καλέντζης), Γιαμμακίδης, Λάμσε, Πεσχύρας (89' Κατσικάς), Τουλίτσης (46' Βαταμίδης).

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Γιώργος Κρόκος): Μωραϊτης, Κηρύκος (79' Σπ. Αργύρης), Σακκής (91' Γ. Ζαχαριάς), Αντ. Ρουμπής, Θωμόπουλος, Σταματούκος, Ντούρμας, Ρωμανός, Κοτρογιάννης (94' Λυμπέρης), Βαγγ. Ρουμπής, Τσίγκας (70' Γιωρ. Κοτρογιάννης).

ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ: Στην κορυφή του κόσμου ο Πάνος Τριανταφύλλου (VIDEO)

[19/11/2019 - 19:25]

Πήρε το χρυσό τη μέρα που και ο Τσιτσιπάς πανηγύρισε την πρωτιά στο ATP Finals. ...περισσότερα

Οι πρώτοι σκόρερ στα πρωταθλήματα Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[18/11/2019 - 23:23]

Για πρώτη φορά δεν έβαλε γκολ ο Σταματάκος - Τα 7 γκολ έφθασαν Κουζούλογλου και Μαναρίτσας ...περισσότερα

ΧΑΛΚΙΔΑ: Αγώνας τετρακίνητων οχημάτων στην πίστα του ΠΕΙ Δοκού

[18/11/2019 - 18:30]