ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ-ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ 4-1: Ξαναπήραν φόρα οι νικητές

27 Ιανουαρίου 2018, 20:59
Αυτογκόλ το ένα από τα τέσσερα γκολ

Την περ. αγωνιστική ο Π.Σ. Ιστιαίας με γκολ του Κουκούρα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έκοψε τη φόρα της Δόξας Προκοπίου, η οποία είχε προηγηθεί με 0-1 από γκολ του Θανάση Μορφούλη και ετοιμαζόταν να πανηγυρίσει την 5η σερί νίκη της.

Μια βδομάδα μετά η Δόξα ...ξαναπήρε φόρα και σάρωσε με 4-1  τον Ευβοϊκό Γουβών στο Προκόπι και εξακολουθεί να είναι σε πορεία ...κυνηγητού του πρωτοπόρου ΑΟ Ωρεών, ο οποίος παίζει αύριο με το Πήλι στην Αιδηψό.

Ο 21χρονος Σπύρος-Λευτέρης Σταμούλος  στο 32' έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους και μ' αυτό το σκορ έληξε το ημίχρονο.

Πέντε λεπτά μετά την έναρξη του β' 45λεπτου, ένας παίκτης που ήρθε στις Γούβες από το πρωτάθλημα Πειραιά για να βάζει γκολ (ήδη σε δυο αγώνες έχει πετύχει τρία), ο Θεοχάρης Δεμερτζής, άθελα του έγινε σκόρερ για τη Δόξα και με αυτογκόλ η ομάδα του Προκοπίου διπλασίασε τα δικά της γκολ.

Στο 60' ο Ελτον Μπερμπεράι μείωσε σε 2-1 για τον Ευβοϊκό δίνοντας νέο χρώμα στο ματς, αλλά αμέσως με τη σέντρα (62') ο Δημάκος πέτυχε το 6ο προσωπικό του γκολ στο τρέχον πρωτάθλημα και έκανε το 3-1.

Ο θρίαμβος για τη νικήτρια ολοκληρώθηκε με ένα γκολ από τον αρχηγό της Δόξας, τον Γιάννη Κουτσουφλάκη στο 78'.

Διαιτησία: Καλαμάτας, Παππάς-Μακρής.

ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ: Αλατζάς, Γ.-Δ. Μορφούλης (78' Ιωάννου), Καλλαής, Τσιπτσής, Α. Ανδρέου, Σταμούλος, Αγγελόπουλος (63' Καμπούρης), Δημάκος (81' Δεδεμπίλης), Κουτσουφλάκης, Σ. Ανδρέου (85' Σκοπελίτης), Θ. Μορφούλης.

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ:  Πλατιάς, Σούρλας, Νικολέρης, Α. Σελίμης, Ανέστης, Ν. (του Θ.) Σελίμης, Βαλμάς, Δεμερτζής, Μπουλουγούρης, Μπερμπεράι, Ν. (του Ιω.) Σελίμης.