ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ 3-1: Πλησίασε κι άλλο το ρετιρέ

3 Φεβρουαρίου 2018, 18:45
Καθάρισε από το α' ημίχρονο.

Ο Λήλας δεν ήθελε να πάθει στο Βασιλικό ότι και με τη Σκεπαστή, που είδε τους φιλοξενούμενους να προηγούνται και τελικά πήρε τη νίκη στο τέλος του ματς με ανατροπή.

Κόντρα στον Ολυμπο σήμερα, μπήκε στο ματς πολύ δυνατά και "καθάρισε" την υπόθεση νίκη από το α' ημίχρονο, πετυχαίνοντας την  6η σερί νίκη του.

Τα ευχάριστα μαντάτα, όμως, για τον Λήλα, ήρθαν και από το Πάρκο του Λαού, εκεί που η πρωτοπόρος Ερέτρια στραβοπάτησε κόντρα στον Ολυμπιακό.

Ετσι, οι Βασιλικαριώτες πλησίασαν κι άλλο το ρετιρέ, καθώς μείωσαν τη διαφορά από τον Απόλλωνα στους 6 βαθμούς, ενώ στον β' γύρο θα φιλοξενήσουν στο Βασιλικό τους Ερετριανούς.

Στο 19' ο Γιώργος Αγγελάτος έκανε το 1-0 και έδιωξε το άγχος από τους γηπεδούχους.

Στο 31' ο Δημήτρης Αγγελάτος σκόραρε για τρίτο σερί ματς και έκανε το 2-0, βάζοντας γερές βάσεις για την επικράτηση.

Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί για το 2-0 ήρθε και το τρίτο γκολ του Λήλα, τρία λεπτά αργότερα.

Στο 34' ο Μάριος Καραχάλιος έκανε το 3-0 και έφτασε τα 9 προσωπικά γκολ, όντας ο πρώτος σκόρερ της ομάδας.

Ο Καραχάλιος είναι ο παίκτης που είχε σκοράρει και στο ντέρμπι της Ερέτριας στον α' γύρο, όπου ο Λήλας είχε περάσει νικηφόρα με 1-0.

Το μόνο που κατάφερε ο Ολυμπος Γυμνού ήταν να μειώσει σε 3-1 με τον Τσίγκα στο 47', αλλά ήδη η πλάστιγγα είχε γείρει -από το α' ημίχρονο- υπέρ του Λήλα.

Διαιτησία: Κούκουρα, Δελχάς-Παππάς

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Γιώργος Λάμπρου): Μπιμπάι, Τζάβρας, Μπούρικας, Παλαιολόγος, Καρλατήρας, Τσολάκος, Γ. Αγγελάτος (86' Τσούρα), Καραχάλιος, Τσομπάνης (65' Βρέττος), Μαστροκώστας (46' Κατσίμπρας), Δημ. Αγγελάτος (81' Σεϊνταράση).

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Γιώργος Κρόκος): Γιαννούλης, Κηρύκος, Σακκής (74' Λαγός), Τσίγκας, Θωμόπουλος, Α. Κοτρογιάννης (67' Γ. Κοτρογιάννης), Ντούρμας, Ρωμανός, Σταματούκος, Βαγγ. Ρουμπής, Σ. Αργύρης (60' Α. Αργύρης).