ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΚΥΜΗ 93-78: Για 35 λεπτά διεκδίκησε τη νίκη!

4 Φεβρουαρίου 2018, 18:37
Το θαύμα έμεινε μισό.

Για 35 λεπτά η ...κάτι περισσότερο από μαχητική Κύμη διεκδίκησε τη νίκη στο ΣΕΦ κόντρα στον Ολυμπιακό, αλλά το θαύμα δεν ολοκληρώθηκε και έμεινε μισό.

Ναι, στο ίδιο γήπεδο που πριν τρία 24ωρα ο Ολυμπιακός πάτησε την πρωταθλήτρια Ευρώπης, Φενέρ, η ομάδα της Κύμης πήγε εκεί και έβαλε στην πρίζα τους Πειραιώτες.

Ομως, ο Ολυμπιακός στην τελική ευθεία ...έπαιξε άμυνα και καθάρισε το παιχνίδι δυσκολότερα απ' όσο δείχνει το τελικό σκορ (93-78).

Η Κύμη προηγήθηκε με +4 στο α' δεκάλεπτο, ενώ το ημίχρονο έληξε ισόπαλο. Η Κύμη βρέθηκε μπροστά και στο τέλος του γ' δεκαλέπτου, ενώ στο 35' το σκορ ήταν 70-70.

Οταν έσφιξαν τα γάλατα για τον Ολυμπιακό, οι γηπεδούχοι βρήκαν λύσεις, έκαναν το 78-70, ξέφυγαν και ...γλίτωσαν από τα δόντια της Κύμης, που εισέπραξε το χειροκρότημα των φίλων του ερυθρόλευκου σωματείου.

Δεκάλεπτα: 21-25, 46-46, 65-66, 93-78.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σφαιρόπουλος): Σπανούλης 15, Μιλουτίνοφ 15, Πρίντεζης 9, Μάντζαρης 7, Τόμσον 2, ΜακΛιν 4, Τολιόπουλος 11, Παπαπέτρου 2, Στρέλνιεκς 2, Ρόμπερτς 15, Γουίλτζερ 11, Μπόγρης.

ΚΥΜΗ (Καστρίτης): Μανωλόπουλος 13, Οκερεαφόρ, 2, ΜακΓκι 9, ΜακΦάντεν 21, Σμιθ 9, Γερομίχαλος 1, Τσαγκαράκης 8, Τζόουνς 9, Γλυνιαδάκης 2, Κάισερ, Μπάρλος 4, Μαργέλης.

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 74-91

ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ: Στην κορυφή του κόσμου ο Πάνος Τριανταφύλλου (VIDEO)

[19/11/2019 - 19:25]

Πήρε το χρυσό τη μέρα που και ο Τσιτσιπάς πανηγύρισε την πρωτιά στο ATP Finals. ...περισσότερα

Οι πρώτοι σκόρερ στα πρωταθλήματα Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[18/11/2019 - 23:23]

Για πρώτη φορά δεν έβαλε γκολ ο Σταματάκος - Τα 7 γκολ έφθασαν Κουζούλογλου και Μαναρίτσας ...περισσότερα

ΧΑΛΚΙΔΑ: Αγώνας τετρακίνητων οχημάτων στην πίστα του ΠΕΙ Δοκού

[18/11/2019 - 18:30]