ΑΙΔΗΨΟΣ-ΚΑΣΤΕΛΛΑ 4-2: Της έκοψε τη φόρα

4 Φεβρουαρίου 2018, 19:16
Τα τέσσερα από τα πέντε γκολ μπήκαν στο α' ημίχρονο.

Με τα ...πολλά τέσσερα γκολ φιλοδώρησε η Αιδηψός την Καστέλλα, με τους φιλοξενούμενους να γνωρίζουν την ήττα μετά από πέντε ματς όπου είχαν 3 νίκες και 2 ισοπαλίες.

Η Αιδηψός άνοιξε το σκορ νωρίς (13') από την άσπρη βούλα.

Ο Μάρκου ανατράπηκε μέσα στην περιοχή και ο Τίτο Μπιμπάι με εύστοχη εκτέλεση έκανε το 1-0.

Στο 21' ο Στεργίου (φωτό) εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος στην άμυνα της Καστέλλας και έκανε το 2-0.

Οι γηπεδούχοι επαναπαύτηκαν στις δάφνες του 2-0 και έχασαν την συγκέντρωσή τους, με την Καστέλλα να εκμεταλλεύεται το γεγονός.

Η Καστέλλα ξαναμπήκε στο ματς δέκα λεπτά αργότερα.

Στο 31' ο Κανάμι, που μεταγράφηκε στην Καστέλλα από τον Εύριπο την τελευταία μέρα των μεταγραφών, με κεφαλιά μείωσε σε 2-1 ύστερα από σέντρα του Αρχοντούλη.

Στο 38', όμως, η Αιδηψός πήρε και πάλι διαφορά δύο τερμάτων.

Μετά από εκτέλεση φάουλ του Τίτο Μπιμπάι, μπήκε στην πορεία της μπάλας ο Στεργίου και με κεφαλιά σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-1.

Το α' ημίχρονο ...είχε ακόμη ένα γκολ, το τέταρτο από τα πέντε που μπήκαν συνολικά και το δεύτερο της Καστέλλας.

Στο 42' ο Αρχοντούλης με ωραία ατομική ενέργεια μείωσε εκ νέου σε 3-2, σ' ένα χορταστικό 45λεπτο.

Στο β' ημίχρονο η Αιδηψός έπαιξε πιο πειθαρχημένα και πιο έξυπνα αμυντικά, κάνοντας σωστή διαχείριση, ενώ λίγο πριν το τέλος κλείδωσε τη νίκη.

Στο 87' ο Φώτου ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Να σημειώσουμε ότι η Καστέλλα δεν είχε στη σύνθεσή της έναν από τους καλύτερους παίκτες της, τον Τζαμίχα, ενώ οι νικητές που είχαν απόντες τον Σιρπτσιόγλου και τον τιμωρημένο Αντριάν Μπιμπάι, είχαν στην αρχική 11αδα, παίκτες, που δεν ξεκινούν -συνήθως- βασικοί, όπως ο Στέκας, ο Μάρκου και ο Παπατζίκος.

Διαιτησία: Παπαποστόλου, Αργύρης-Τσιφλάκος.

ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΥ (Γ. Δημητρίου): Ψαρράς, Στέκας (52' Φώτου), Βασιλείου, Γλύκος, Μ. Αναγνώστου, Σαμπάι, Καπλανάι, Μάρκου (67' Αθανασίου), Παπατζίκος (59' Γοργομάτης), Τίτο Μπιμπάι, Στεργίου (89' Ν. Αναγνώστου).

ΑΠΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ (Ι. Παπαθεοδώρου): Κηρόπουλος, Τσούτσης (89' Χρυσικός), Κεχαγιάς (20' Τσιούνης), Χ. Βότσης, Μακρής, Μπασινάς, Κανάμι, Γκίκας, Αρχοντούλης, Νικούλης, Α. Βότσης (66' Ζήσης).

Οι διαιτητές στους αγώνες των πρωταθλημάτων Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[21/11/2019 - 23:01]

Στο Λήλας-Ταμυναϊκός ο Φώτης με Κελεπούρη και Παππά ...περισσότερα

Μιχάλης Μαύρος: Δίνουμε μάχη για τη σωτηρία χωρίς ...κομπιουτεράκια

[21/11/2019 - 14:20]

Τι λέει ο προπονητής του ΑΟ Ν. Αρτάκης και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Παναρκαδικό. ...περισσότερα