ΚΟΣΚΙΝΑ-ΣΚΕΠΑΣΤΗ 0-2: Πήρε το διπλό μέσα σ' ένα λεπτό

4 Φεβρουαρίου 2018, 19:30
Στο φινάλε του α' ημιχρόνου "χτύπησαν" οι βόρειοι.

Μία -πέρα για πέρα- δίκαιη νίκη πήρε η Σκεπαστή μέσα στα Κόσκινα, κάνοντας δικό της ένα "τρίποντο", που μπορεί να αποδειχθεί και καθοριστικό στη μάχη της σωτηρίας στο φινάλε του πρωταθλήματος.

Στο α' ημίχρονο, το ματς, ναι μεν ήταν ισορροπημένο, αλλά η Σκεπαστή χτύπησε σαν κόμπρα δύο φορές μέσα σε ένα λεπτό και πήρε ξεκάθαρο προβάδισμα νίκης.

Στο 44' έπαιξαν ...κεφαλοβόλεϊ οι δύο Θαλασσινοί (ο αρχηγός, ο Γιάννης του Βασ., με τον Θανάση) και ο Τηλιόπουλος που ήταν ο τελικός παραλήπτης με νέα κεφαλιά έκανε το 0-1.

Αμέσως με τη σέντρα ...ξανακέρδισαν την μπάλα οι φιλοξενούμενοι. Ο "κάπτεν" Γιάννης (του Β.) Θαλασσινός έδωσε ωραία ασίστ στον Θανάση Θαλασσινό και ο δεύτερος αφού διένυσε μερικά μέτρα με ωραίο σουτ από πλάγια έκανε το 0-2.

Η Σκεπαστή ήταν πολύ καλύτερη στο β' ημίχρονο άσχετα αν δεν κατάφερε να παραβιάσει ξανά την εστία των γηπεδούχων.

Αντίθετα, τα Κόσκινα δεν μπόρεσαν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις του αγώνα και μοιραία οδηγήθηκαν σε μία ήττα που μεγαλώνει την ...περιπέτεια της παραμονής.

Διαιτησία: Λάμπρου, Σπανός - Παππάς.

ΑΟ ΚΟΣΚΙΝΩΝ (Σάκης Αθανασιου): Τριανταφύλλου, Καλαβρής (54' Κ. Μπασινάς), Δήμου, Κόλλιας, Τζίτζηρας, Βλάχος, Κοκκάλας, Παργιανός, Κουϊμτζίδης, Δημολιάνης (70' Μακρής), Μπεϊνογλου (46' Αλευρίδης).

ΣΚΕΠΑΣΤΗ (Βαγγέλης Μπεκάκος): Αλεξίου, Ι. του Αθ. Θαλασσινός, Τηλιόπουλος, Καλλίτσης, Κωνσταντός, Καψάλας, Γεωργίου (86' Παλάντζας), Ι. του Βασ. Θαλασσινός, Καραβάς (27' λ.τ. Π. Γερογιάννης), Θ. Θαλασσινός, Ζουζουλής.

Μέγας Τσιτσιπάς στο θρόνο του Λονδίνου!!

[17/11/2019 - 22:52]