ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ-ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 0-3: Χόρεψε και στο γήπεδο, λίγο πριν τη χοροεσπερίδα του

10 Φεβρουαρίου 2018, 18:45
Αποτελεσματικοί οι φιλοξενούμενοι, πέτυχαν το σκοπό τους.

Πιο εύκολα ίσως απ' όσο φανταζόταν πέρασε ...νικηφόρα από το γήπεδο του Βατώντα, ο Λήλας Βασιλικού, που ...μεγάλωσε το σερί του κι έδειξε ότι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, παραμένοντας παράλληλα στο -6 από τον πρωτοπόρο Απόλλων Ερέτριας, στο κυνήγι του τίτλου.

Η ομάδα του Βασιλικού ήταν άκρως αποτελεσματική στο δεύτερο μισό του α' ημιχρόνου και σημείωσε τα δύο από τα τρία γκολ της αναμέτρησης.

Ο Λήλας χόρεψε στη βροχή, αλλά και στο γήπεδο, λίγο πριν τη χοροεσπερίδα του, που θα γίνει απόψε το βράδυ (μετά τις 9 μ.μ.) στο κτήμα Αμπελις (Μύτικας).

Στα πρώτα 20 λεπτά, το ματς παιζόταν στη μεσαία γραμμή χωρίς την πολύ μεγάλη φάση μπροστά στις δύο εστίες.

Το παιχνίδι άρχισε να ανάβει από 'κει και μετά, με τον Βατώντα να απειλεί στο 25' με τον Κούκα, ο οποίος, όμως, δεν κατάφερε να ολοκληρώσει την προσπάθειά του.

Και δύο λεπτά αργότερα ήρθε το πρώτο "χτύπημα" από πλευράς Λήλα.

Στο 27' ο Νίκος Μαστροκώστας (φωτό) βρέθηκε μέσα στην περιοχή του Βατώντα και ...δεν χαρίστηκε, κάνοντας με κοντινή κεφαλιά το 0-1

Πέντε λεπτά αργότερα (32'), ο σκόρερ (Μαστροκώστας) τραβήχτηκε μέσα στην περιοχή του Βατώντα από αμυντικό και δόθηκε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Καραχάλιος και διπλασίασε (0-2) τα γκολ των φιλοξενούμενων.

Στο 44' ο Γιάννης Σταθαράς απέτρεψε το 0-3 σε σουτ του Νίκου Μαστροκώστα.

Ο Βατώντας, που δεν είχε στον πάγκο του από το 43' τον προπονητή κ. Σταθαρά (απομακρύνθηκε από το διαιτητή), μπήκε επιθετικά στο β' ημίχρονο και προσπάθησε να σκοράρει για να διεκδικήσει ...οτιδήποτε μπορεί από το παιχνίδι.

Στο 50' ένα σουτ με καλές προϋποθέσεις από τον Χασανλάρι έφυγε μακριά από το δοκάρι της εστίας του Λήλα, αλλά είναι γεγονός ότι -γενικά- ο Μπιμπάι δεν ανησύχησε ιδιαίτερα, καθώς ο Λήλας ήταν αρκετά καλός αμυντικά και κράτησε σε απόσταση την επιθετική γραμμή του Βατώντα.

Το κερασάκι στην τούρτα το φύλαγε για το τέλος (89') ο Λήλας, καθώς ο Σεινταράση -που μπήκε στο ματς ως αλλαγή- βρήκε δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Διαιτησία: Βελέντζας, Χατζηκαμαγιάννης - Χασάνδρας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ (Στ. Σταθαράς): Γιαν. Σταθαράς, Χασανλάρι, Νεσίμι, Μαρμαρινός, Κηρύκος, Γούναρης, Κούκα, Σκούρος (62' Ρούσσος), Μιχαηλίδης, Γιαννουκάκος, Κορκόβελος (76' Μαμτζαδέριας).

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Γιωρ. Λάμπρου): Μπιμπάι, Τζάβρας, Μπούρικας, Καρλατήρας, Παλαιολόγος, Τσολάκος, Γ. Αγγελάτος (90' Ποδαρας), Καραχάλιος (66' Βρέττος), Τσομπάνης (76' Κατσίμπρας), Μαστροκώστας, Δημ. Αγγελάτος (77' Σεϊνταράση).

Α' ΕΠΣΕ: Aποτελέσματα, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική

[16/11/2019 - 22:30]