ΚΟΣΚΙΝΑ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ 1-3: Ο χαρταετός των φιλοξενούμενων πέταξε πιο ψηλά

17 Φεβρουαρίου 2018, 23:00
Διπλό με ανατροπή.

Για την ομάδα των Κοσκίνων το σημερινό ματς ήταν σαν ...τελικός, καθώς η ομάδα της Ν. Εύβοιας βρίσκεται στην 14η θέση της βαθμολογίας, που όπως όλα δείχνουν θα οδηγήσει στην Β' Κατηγορία.

Επίσης, την περ. αγωνιστική τα Κόσκινα υπέστησαν οδυνηρή ήττα στο Πάρκο του Λαού από την ΑΕΚ Χαλκίδας (3-2 από 1-2) και σήμερα ζητούσαν τη νίκη όπως ο διψασμένος το νερό στην έρημο Σαχάρα.

Παρόλ' αυτά οι νεοφώτιστοι δεν τα κατάφεραν, αν και προηγήθηκαν.

Στο 11' ο Δημολιάνης έκανε το 1-0 και το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους.

Στο 28' όμως, ο Σταματούκος του Ολυμπου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, έκανε το 1-1 και έφτασε τα 8 γκολ στο πρωτάθλημα, όντας ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του.

Με αυτό το 1-1 πήγαν οι δύο ομάδες και στα αποδυτήρια.

Στο β' ημίχρονο ο Ολυμπος μπήκε πιο δυνατά και με τη συμπλήρωση του 50ου λεπτού ο Τσίγκας έκανε το 1-2.

Τα Κόσκινα προσπάθησαν να ξαναφέρουν το ματς στα ίσια, ωστόσο όχι μόνο αυτό δεν κατάφεραν, αλλά στο 90' δέχτηκαν και τρίτο γκολ.

Ο Ανέστης Αργύρης διαμόρφωσε το 1-3 που ήταν το τελικό σκορ, με τον Ολυμπο να σκαρφαλώνει στην 6η θέση της βαθμολογίας.

Να σημειώσουμε ότι ο αγώνας άρχισε με καθυστέρηση 10 λεπτών επειδή καθυστέρησε η άφιξη των διαιτητών και των αντιπάλων στο γήπεδο, λόγω του θανατηφόρου τροχαίου που έγινε νωρίς το μεσημέρι στην Ακτή Νηρέως.

Διαιτησία: Βελέντζας, Κοντογιανίδης - Ιωάννου.

ΑΟ ΚΟΣΚΙΝΩΝ (Σάκης Αθανασίου): Τριανταφύλλου (46' Γεραντώνης), Μπεϊνόγλου, Καλαβρής, Πεππές, Κόλλιας, Δήμου, Κοκκάλας, Παριανός, Κ. Μπασινάς, Βλάχος, Δημολιάνης.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Γιώργος Κρόκος): Μωραϊτης, Κηρύκος, Σακκής, Α. Ρουμπής, Θωμόπουλος, Τσίγκας, Ντούρμας, Ρωμανός, Αν. Αργύρης, Κοτρογιάννης (78' Σ. Αργύρης), Σταματούκος.