ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ-ΑΡΤΑΚΗ 1-1: Δεν έχασε ούτε στη Λάμψακο

25 Φεβρουαρίου 2018, 19:34
Χωρίς νίκη οι Λαμψακιώτες στον β' γύρο.

Αήττητη παραμένει η Αρτάκη με τον Βαγγέλη Ζέρβα στον πάγκο της, καθώς σε 13 παιχνίδια έχει 8 νίκες και 5 ισοπαλίες.

Σήμερα το απόγευμα η Αρτάκη έμεινε στο 1-1 στη Λάμψακο με τον Ελλήσποντο κι αυτή ήταν η τέταρτη σερί ισοπαλία (οι τρεις ...εκτός έδρας).

Οσον αφορά τον Ελλήσποντο συνεχίζει χωρίς νίκη μέχρι στιγμής στον β' γύρο και γι' αυτόν τον λόγο έχει πέσει στην 12η θέση της βαθμολογίας και αναζητάει ...τρίποντα για να μην μπλέξει σε σενάρια υποβιβασμού.

Προηγήθηκε η Αρτάκη

Στο σημερινό ματς η Αρτάκη ήταν αυτή που άνοιξε πρώτη το σκορ.

Στο 15' ο Γκάβαλης με έξυπνη ασίστ "έβγαλε" τον Λούκα στον κενό χώρο, ο οποίος με ιδανική εκτέλεση έκανε το 0-1.

Στο 17' η Αρτάκη λίγο έλειψε να διπλασιάσει τα γκολ της, όταν μετά από ωραίο συνδυασμό, ο Λούκας βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά αυτή τη φορά το σουτ που επιχείρησε πέρασε λίγο άουτ.

Ανέβηκε και αντέδρασε ο Ελλήσποντος

Ο Ελλήσποντος κατάφερε να ισοφαρίσει σχετικά νωρίς στο β' ημίχρονο.

"Δράστης" της ισοφάρισης ήταν ο Αντώνης Νικολάου, ο οποίος εξαπέλυσε έναν φοβερό κεραυνό από απόσταση 30 μέτρων και κάρφωσε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα για το 1-1

Στις καθυστερήσεις του ματς μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους απώλεσε ο Λάζρι, που παραλίγο να δώσει τη νίκη στην ομάδα του.

Βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει κι έτσι έμεινε το 1-1, το οποίο σε γενικές γραμμές κρίνεται δίκαιο, με τον ΑΟΝΑ να είναι καλύτερος στο α' ημίχρονο και τον Ελλήσποντο στο β' ημίχρονο.

Διαιτησία: Κασομούλης, Αργύρης-Ιωάννου.

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (Γιάννης Καρβέλης): Αγριόδημος, Νόνας, Νάτσης, Κουσερής (62' Φτούλης), Κουτσαυλής, Πετρογιάννης, Νικολάου, Κούτρας, Λάμπρου (83' Πρεζεπιόρα), Λάζρι, Ντεγιάννης.

ΑΟ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ (Βαγγέλης Ζέρβας): Τσάμαρης, Κολιόπουλος, Μπαλαμπάνης, Μπισμπικόπουλος, Τσούτης, Μαστροκώστας, Λούκας, Ταψής, Κονόμι (60' Λειβαδίτης), Γκάβαλης (76' Γκέκας), Μπασινάς (88' Λούρος).