ΑΥΛΩΝΑΡΙ-ΣΚΕΠΑΣΤΗ 4-2: Γκολ και θέαμα και από τις δυο ομάδες

11 Μαρτίου 2018, 19:23
Καθάρισαν από το α' ημίχρονο οι γηπεδούχοι.

Εύκολο απόγευμα είχε σήμερα το Αυλωνάρι, στην έδρα του, κόντρα στην ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος, τη Σκεπαστή.

Οι γηπεδούχοι καθάρισαν τη νίκη από το α' ημίχρονο, καθώς βρέθηκαν να προηγούνται με 3-0 στο 41'.

Πάντως, έγινε ένα πολύ ωραίο και ανοιχτό παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να παίζουν επιθετικό ποδόσφαιρο.

Αλλωστε, η Σκεπαστή είναι μία ομάδα που δεν κλείνεται και αγωνίζεται χωρίς σκοπιμότητες.

Σήμερα, μπορεί να έχασε με ευρύ σκορ, αλλά συνέβαλε τα μέγιστα στο να ευχαριστηθούν ...μπαλίτσα οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο.

Οι φίλοι του Αυλωναρίου χάρηκαν και για τη νίκη της ομάδας τους, αλλά και για τη θαυμάσια εμφάνιση των παικτών της.

Στο 11' από απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπασούκου, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα κι έγινε το 1-0.

Στο 23' ο Μπασούκος (φωτό)  πάλι, με πλασέ μέσα στην αντίπαλη περιοχή αυτή τη φορά, διπλασίασε τα δικά του γκολ, αλλά και της ομάδας του (2-0).

Στο 35' από λάθος συνεννόηση των Καλλίτση και Αλεξίου, εκμεταλλεύτηκε την περίσταση ο Βασίλης Τσαλιαγκός που μπήκε στη φάση και διαμόρφωσε το 3-0.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Μπασούκος τράνταξε το δοκάρι με σουτ και έχασε την ευκαιρία να κάνει χατ τρικ και μάλιστα ...γνήσιο (τρία γκολ, αλλά σε ένα ημίχρονο).

Στο 57' το Αυλωνάρι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 με σκόρερ πάλι τον Τσαλιαγκό μετά από διπλή προσπάθεια (στην πρώτη απέκρουσε ο Αλεξίου, αλλά στην επαναφορά ο "Kill Bill" σκόραρε).

Το μόνο που κατάφερε η Σκεπαστή ήταν να μειώσει το σκορ στο τελευταίο ημίωρο του ματς με "δράστες" δύο παίκτες που εντάχθηκαν στην ομάδα της Β. Εύβοιας κατά τη διάρκεια των χειμερινών μεταγραφών.

Στο 60' ο Ζουζουλής έκανε το 4-1 και λίγο αργότερα νέο δοκάρι είχαν οι γηπεδούχοι με τον Τσαλιαγκό.

Στο 78' ο Τηλιόπουλος, με κεφαλιά, έκανε το 4-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Διαιτησία: Καλαμάτας, Πριόνας - Ρουμπής.

ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (Γιάννης Μπασούκος): Κότσαρης, Κόκκος, Παππάς, Κάραλης, Ιωαννίδης (76' Ν. Κούκης), Παπίλας, Δημ. Μπασούκος, Βασιλείου, Βασ. Τσαλιαγκός (84 Περιβολάρης), Καράπας (63' Οντιάμπο), Καρλής (89' Γ. Κούκης).

ΣΚΕΠΑΣΤΗ (Βαγγέλης Μπεκάκος): Αλεξίου, Ιωαν. Αθ. Θαλασσινός (82' Αγιασοφίτης), Ντεντής, Καλλίτσης, Καψάλας, Κωνσταντός, Τσούπρος (68' Παλάντζας), Ι. Βασ. Θαλασσινός, Τηλιόπουλος (80' Π. Γερογιάννης), Θαν. Θαλασσινός (89' Κάβουρας), Ζουζουλής.

Οι διαιτητές στους αγώνες των πρωταθλημάτων Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[21/11/2019 - 23:01]

Στο Λήλας-Ταμυναϊκός ο Φώτης με Κελεπούρη και Παππά ...περισσότερα

Μιχάλης Μαύρος: Δίνουμε μάχη για τη σωτηρία χωρίς ...κομπιουτεράκια

[21/11/2019 - 14:20]

Τι λέει ο προπονητής του ΑΟ Ν. Αρτάκης και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Παναρκαδικό. ...περισσότερα