ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ-ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 3-1: Τον ξελάσπωσαν τα ...φάουλ του Γιάννη Λάμπρου

11 Μαρτίου 2018, 19:40
Βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά αντέδρασε δυναμικά.

Τρίποντο που τον απομακρύνει από την επικίνδυνη ζώνη πήρε στο γήπεδό του, ο Ελλήσποντος, που κόντρα στην ουραγό ΑΕΚ Χαλκίδας βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, αλλά στη συνέχεια αντέδρασε και ...απάντησε με τρία γκολ. Ευνοήθηκε μάλιστα από τα άλλα αποτελέσμετα και με τη νίκη (3-1)  ανέβηκε τρεις θέσεις στη βαθμολογία (από την 12η στη 9η θέση).

Στο 11' η ΑΕΚ Χαλκίδας αιφνιδίασε τους γηπεδούχους και με ωραίο τεχνικό σουτ του Πεσχύρα άνοιξε το σκορ και έκανε το 0-1.

Χρειάστηκε να περάσουν 20 λεπτά για να φτάσει ο Ελλήσποντος στην ισοφάριση.

Στο 31' ο Κούτρας επιχείρησε ένα σουτ, ο Κοτρώτσιος προσπάθησε να δώσει την μπάλα στον τερματοφύλακά του με το κεφάλι, αλλά αυτή κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας του (αυτογκόλ) και έγινε το 1-1.

Τρία λεπτά αργότερα (34') ο Λάμπρου με εκτέλεση φάουλ λίγο πιο πάνω από το κέντρο του γηπέδου έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, κάνοντας το 2-1 και στο 55, ξανά ο Λάμπρου με εντυπωσιακό φάουλ από πολύ πλάγια έκανε το 3-1.

Στο β' ημίχρονο η ΑΕΚ Χαλκίδας δεν κατάφερε να επιστρέψει στη διεκδίκηση της νίκης και οι Λαμψακιώτες πέτυχαν το σκοπό τους.

Διαιτησία: Βελέντζας, Πασχαλίδης - Δούκας.

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (Γιάννης Καρβέλης): Αγριόδημος, Νόνας, Κατσικαβάλης, Κουσερής, Κουτσαυλής, Πετρογιάννης (57' Λάζρι), Νικολάου, Κούτρας (46' Φτούλης), Λάμπρου, Νάτσης (67' Κοντάκης), Ντεγιάννης (80' Τσεπιορα).

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Τάσος Ταυταρίδης): Ζαφειρόπουλος, Εμανουέλ, Κοτρώτσιος, Σταμελάκης, Μαραγκός, Τζαφέρος, Καλέντζης (80' Κατσίκας), Τριανταφύλλου, Χρόνης, Πεσχύρας, Τουλίτσης.

Α' ΕΠΣΕ: Aποτελέσματα, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική

[16/11/2019 - 22:30]