ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ 0-0: Επέστρεψαν στα ...Χ

17 Μαρτίου 2018, 19:08
Μέτριο ματς χωρίς πολλές φάσεις.

Χωρίς γκολ (0-0) και χωρίς πολλές φάσεις κύλησε το ματς Ελλήσποντος-Ολυμπος που έγινε στη Λάμψακο.

Ετσι η ομάδα της Λαμψάκου, μετά τη νίκη της (3-1) επί της ουραγού ΑΕΧ το περ. Σάββατο, επέστρεψε στα ισόπαλα αποτελέσματα στο γήπεδό της ("Χ" με ΟΣΦΧ και ΑΟΝΑ στα δυο προηγούμενα ματς).

Η ομάδα του Γυμνού ξαναήρθε ισόπαλη μετά από αρκετό καιρό, αφού πριν από το σημερινό ματς είχε σε 9 ματς έξι νίκες και τρεις ήττες (τελευταία ισοπαλία με την ΑΙδηψό στις 7 Γενάρη).

Η καλύτερη ευκαιρία για τους γηπεδούχους που είχαν μια μικρή πρωτοβουλία κινήσεων, έγινε στο 58' με τον Γιάννη Λάμπρου ν' αστοχεί από καλή θέση.

Ο Ολυμπος έγινε επικίνδυνος στα τελευταία λεπτά και απείλησε με τον Ρωμανό σε δυο φάσεις (στη μία τον πρόλαβε ο Αγριόδημος).

Στις καθυστερήσεις η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Μωραϊτη από πλασέ του Λάμπρου, αλλά ο κ. Κωνστάντιος είχε σηκώσει το σημαιάκι του νωρίτερα και το γκολ δεν μέτρησε.

Διαιτησία: Βρακάς, Κωνστάντιος-Παππάς

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (Γιάννης Καρβέλης): Αγριόδημος, Κατσικαβάλης, Νάτσης, Κουσερής, Κουτσαυλής, Νόνας (78' Τσεπιορα), Πετρογιάννης (65' Φτούλης), Κούτρας, Λάμπρου, Λάζρι (46' Κοντάκης), Ντεγιάννης.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Γιώργος Κρόκος): Μωραϊτης, Κηρύκος, Σακκής, Αντ. Ρουμπής, Θωμόπουλος, Σταματούκος,  Ντούρμας, Ρωμανός, Αντ. Κοτρογιάννης, Βαγγ. Ρουμπής (90' Γ. Κοτρογιάννης), Σπ. Αργύρης (63' Τσίγκας).

Α' ΕΠΣΕ: Aποτελέσματα, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική

[16/11/2019 - 22:30]