ΣΚΕΠΑΣΤΗ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ 2-3: Επική ανατροπή με Γούναρη πρωταγωνιστή

18 Μαρτίου 2018, 19:25
Οι φιλοξενούμενοι γύρισαν το ματς σε 12 λεπτά.

Ματς για όσκαρ ήταν αυτό που έγινε στο γήπεδο της Σκεπαστής, με την ομάδα της Βορ. Εύβοιας να υποδέχεται τον Αστέρα Βατώντα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 και όλοι πίστεψαν ότι το ματς τέλειωσε.

Ο Βατώντας, όμως, είχε διαφορετική άποψη και γύρισε ένα χαμένο παιχνίδι μέσα σε 12 λεπτά.

Οι φιλοξενούμενοι στο 20' είχαν δοκάρι με τον Κούκα.

Πέντε λεπτά αργότερα, όμως, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ.

Στο 25' από κόρνερ του Ζουζουλή και κεφαλιά του Γιάννη του Β. Θαλασσινού γράφτηκε το 1-0.

Μέχρι την ανάπαυλα δεν άλλαξε κάτι δραματικά, ενώ στο β' ημίχρονο ο Βατώντας μπήκε στον αγωνιστικό χώρο πιο δυνατά, παρότι δεν είχε στην 11αδα τον Κούκα που χτύπησε στο γόνατο και αντικαταστάθηκε.

Ωστόσο, πάλι η Σκεπαστή ήταν αυτή που βρήκε δίχτυα με τον ίδιο σκόρερ, τον Γιάννη του Β. Θαλασσινό.

Ο αρχηγός με σουτ έκανε το 2-0 δίνοντας μαξιλαράκι ασφαλείας στους "βόρειους"...

Αμ δε...

Ο Βατώντας ανέβασε στροφές και δεν παράτησε τα όπλα.

Στο 69' ο Σάκης Γούναρης (φωτό) με απευθείας εκτέλεση κόρνερ (!) μείωσε σε 2-1.

Στο 71' έχασε για την Σκεπαστή καλή ευκαιρία ο Ζουζουλής και τρία λεπτά μετά (στο 74'), ο Γούναρης έδωσε ωραία κάθετη πάσα στον Χασανλάρι, ο οποίος με εξαιρετικό σουτ έκανε το 2-2.

Στο 81' ήρθε η ολική ανατροπή για τον Βατώντα. Μετά από μπάσιμο του Γούναρη, ο έμπειρος ποδοσφαιριστής σούταρε με δύναμη και έκανε το 2-3, σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε.

Διαιτησία: Παπακυριάκος, Τσιφλάκος - Κοντογιαννίδης.

ΣΚΕΠΑΣΤΗ (Βαγγέλης Μπεκάκος): Αλεξίου, Ιω. Αθ. Θαλασσινός (90' Παλάντζας), Ντεντής (70' Αγιασοφίτης), Καλλίτσης, Καψάλας, Κωνσταντός, Δ. Γερογιάννης, Ι. Βασ. Θαλασσινός, Τηλιόπουλος (80' Τσούπρος), Θαν. Θαλασσινός, Ζουζουλής.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ (Σταύρος Σταθαράς): Γιάν. Σταθαράς, Κορκόβελος (90' Γούσιας), Σκούρος, Τσώκος, Ντούκα, Μαρμαρινός, Κούκα (46' λ.τρ. Μαμτζαδέριας), Γούναρης, Μιχαηλίδης, Κηρύκος, Χασανλάρι.

Η αγωνιστική και πνευματική αντίδραση του ΑΟΝΑ να γίνει οδηγός για τη συνέχεια

[15/11/2019 - 19:30]

Μεγάλη υπόθεση οι νεαροί παίκτες να αισθάνονται ισότιμα κομμάτια του ρόστερ. ...περισσότερα

ΒΟΛΕΪ-Β' ΕΘΝΙΚΗ: Αλωσε το Γαλάτσι η ανδρική ομάδα του ΟΠΕΧ

[15/11/2019 - 18:37]

Θρίλερ το πρώτο σετ, πάτησε γκάζι στα επόμενα δύο και ...καθάρισε. ...περισσότερα