ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ-ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 2-1: Στο 92' πλήγωσε περισσότερο τον ...πληγωμένο δικέφαλο

24 Μαρτίου 2018, 22:44
Ολα τα γκολ μπήκαν στο β' ημίχρονο.

Ο Αστέρας Βατώντας ερχόταν από μεγάλο διπλό μέσα στη Σκεπαστή, όταν μέσα σε 12 λεπτά έκανε το σε ...βάρος του 2-0 ...2-3.

Από την άλλη η ΑΕΚ Χαλκίδας, που έχει αποχαιρετήσει την κατηγορία, πήγε χωρίς άγχος στον Βατώντα, αλλά έδειξε ότι έχει σφυγμό κρατώντας το βαθμό της ισοπαλίας μέχρι το 92'.

Σ' αυτό το λεπτό και ενώ το σκορ ήταν 2-2 οι γηπεδούχοι με φάουλ έκαναν το 3-2 και πλήγωσαν ακόμα περισσότερο τον ήδη πληγωμένο δικέφαλο.

Και τα τρία γκολ του ματς σημειώθηκαν στο β' ημίχρονο.

Στο 58' ο Σκούρος έκανε το 1-0, αλλά στο 81' ο Βατώντας τα βρήκε ...σκούρα όταν ο Μαραγκός ισοφάρισε σε 1-1.

Τελικά, στο 92' ο Γιαννουκάκος με φάουλ έκανε το 3-2 και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτησία: Γκάτσος, Πασχαλίδης - Μακρής.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ (Στ. Σταθαράς): Κώστογλου, Τσώκος (94' Γούσιας), Σκούρος, Μαρμαρινός, Ντούκα, Κηρύκος, Κορκόβελος (46' Μαμτζαδέριας), Γούναρης, Μιχαηλίδης, Γιαννουκάκος, Χασανλάρι.

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Τάσος Ταυταρίδης): Ζαφειρόπουλος, Εμμανουέλ, Τουλίτσης, Σταμελάκης, Μαραγκός, Τριανταφύλλου, Κοτρώτσιος, Τζαφέρος, Χρόνης (91' Ζαχαριάς), Πεσχύρας, Καλέντζης (60' Σταμέλος).

Μέγας Τσιτσιπάς στο θρόνο του Λονδίνου!!

[17/11/2019 - 22:52]