ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 1-0: Ροπαλιά τίτλου στο 94' από τον ...Ηρακλή των γηπεδούχων

31 Μαρτίου 2018, 20:25
Εχασε πέναλτι ο Ηρακλής Ψαχνών στο α' ημίχρονο.

Μεγάλο παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Ερέτριας ανάμεσα στον Απόλλωνα και τον Ηρακλή Ψαχνών. Ενα ντέρμπι που έσπασε καρδιές, με την Ερέτρια να παίρνει τη νίκη (1-0) στο 94' με γκολ του Ηρακλή Μπαλόζι.

Ο Ηρακλής των γηπεδούχων "σκότωσε" τον Ηρακλή των Ψαχνών και κράτησε την ομάδα του στην κορυφή της βαθμολογίας, στο +3 από τον Λήλα Βασιλικού.

Ο Απόλλων Ερέτριας ήταν νωθρός στο α' ημίχρονο, ενώ ο Ηρακλής Ψαχνών πολύ δυνατός με χαμένες ευκαιρίες, αλλά και χαμένο πέναλτι με εκτελεστή τον Ντούμα.

Ο Βασιλείου που απέκρουσε το πέναλτι έγινε "ήρωας" για την ομάδα του, ενώ οι Ψαχνιώτες είχαν και δοκάρι με τον Γκούρλα.

Στο β' ημίχρονο η Ερέτρια ανέβασε την απόδοσή της και είχε δοκάρι με τον Τόρα.

Η ώρα, όμως, περνούσε, το γκολ δεν ερχόταν και η αγωνία μεγάλωνε.

Τελικά, στο 94' ο Ηρακλής Μπαλόζι κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και την ομάδα του στον 7ο ουρανό.

Πριν τη λήξη του ημιχρόνου, δύο παίκτες του Ηρακλή Ψαχνών, οι Σιαράπης και Σπανός τραυματίστηκαν και μεταφέρθηκαν για προληπτικούς λόγους στο νοσοκομείο.

Διαιτησία: Βρακάς, Χατζηκαμαγιάννης - Ιωάννου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Δημήτρης Βαλκάνος): Βασιλείου, Μετσανάι, Καρβελάς (71' Βελαέτης), Σμπιλήρης, Μπαλόζι (98' Κικίδης), Καλοχωρίδης, Ντουλαβέρης, Πολυχρόνης (71' Ρούσσος), Αγραφιώτης, Τόρα, Μώρος.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Γιαννούτσος/Φαμελιάρης): Μώρος, Κοροβέσης (95' Σίμωσης), Δούλος, Τόλης, Μπελίτσος, Σπανός (46' λ.τρ. Κουβούσης), Μαρίνος, Σκριβάνος, Ντούμας (74' Στούπας), Σιαράπης (46' λ.τρ. Τσούμαρης), Γκούρλας.