ΟΛΥΜΠΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ 4-1: Ξέσπασε μετά από τρεις εβδομάδες ξηρασίας

31 Μαρτίου 2018, 21:22
Επιστροφή στις νίκες με εντυπωσιακό τρόπο.

Με τεσσάρα στον Αστέρα Βατώντα ξέσπασε στο Γυμνό ο Ολυμπος, ο οποίος είχε να σκοράρει τρία ματς.

Γνώρισε πριν τρεις εβδομάδες τη συντριβή με 0-6 από την Ερέτρια και ακολούθησαν οι δύο λευκές ισοπαλίες (0-0), εκτός έδρας με τον Ελλήσποντο και εντός έδρας με το Αυλωνάρι.

Σήμερα, όμως, οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί.

Την προηγούμενη φορά που ο Ολυμπος έβαλε τέσσερα γκολ ήταν πριν τέσσερις εβδομάδες μέσα στην Καστέλλα (2-4).

Στο 23' ο Αν. Αργύρης έκανε το 1-0 και στο 25' σκόραρε ένας αμυντικός, ο Θωμόπουλος, για το 2-0.

Ο Αστέρας Βατώντα αντέδρασε πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου, με τον Μιχαηλίδη να μειώνει σε 2-1 στο 37'.

Στο β' ημίχρονο μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Κοτρογιάννης. Στο 60' έκανε το 3-1 και στο 89' πάλι ο Κοτρογιάννης (φωτό) έβαλε το κερασάκι στην τούρτα γράφοντας το τελικό 4-1.

Διαιτησία: Παπαποστόλου, Μουρτίκας - Ρέτσας.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Κρόκος): Γιαννούλης, Κηρύκος (71' Τσίγκας), Σακκής, Ρουμπής, Θωμόπουλος, Σταματούκος, Ντούρμας, Ρωμανός (87' Καρλατήρας), Αργύρης (83' Λαγός), Ρουμπής, Κοτρογιάννης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ (Στ. Σταθαράς): Σταθαράς, Κορκόβελος, Τσώκος (69' Νεσίμι), Μαρμαρινός, Ντούκα, Κηρύκος, Χασαναλάρι, Γούναρης, Μιχαηλίδης, Γιαννυοκάκος, Μαμτζαδέριας.

Η αγωνιστική και πνευματική αντίδραση του ΑΟΝΑ να γίνει οδηγός για τη συνέχεια

[15/11/2019 - 19:30]

Μεγάλη υπόθεση οι νεαροί παίκτες να αισθάνονται ισότιμα κομμάτια του ρόστερ. ...περισσότερα

ΒΟΛΕΪ-Β' ΕΘΝΙΚΗ: Αλωσε το Γαλάτσι η ανδρική ομάδα του ΟΠΕΧ

[15/11/2019 - 18:37]

Θρίλερ το πρώτο σετ, πάτησε γκάζι στα επόμενα δύο και ...καθάρισε. ...περισσότερα