ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ-ΚΟΣΚΙΝΑ 3-0: Με αήττητο σερί κλείδωσε την παραμονή

1 Απριλίου 2018, 21:05
Σε πολύ δύσκολη θέση οι ηττημένοι.

Το αήττητο σερί του (4 ισοπαλίες και 2 νίκες στα έξι τελευταία ματς) μεγάλωσε σήμερα ο Ελλήσποντος στην έδρα του με τα Κόσκινα και φτάνοντας στους 32 βαθμούς εξασφάλισε την παραμονή. Οχι μαθηματικά, αλλά ουσιαστικά.

Σε αντίθεση με τα Κόσκινα που παραμένουν σε πολύ δύσκολη θέση και χρειάζονται ένα ...μικρό θαύμα για να προλάβουν τους ...από πάνω.

Ο Ελλήσποντος επικράτησε με 3-0 χάνοντας και πέναλτι στο 40' (δεν υπήρχε σκορ στο ματς).

Το εκτέλεσε ο Λάμπρου, αλλά ο Τριανταφύλλου απέκρουσε και κράτησε το "μηδέν" για την εστία του.

Οχι, όμως, για πολύ, καθώς στο 45' ο Κούτρας με σουτ έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ και έκανε το 1-0.

Ο Ελλήσποντος συνέχισε να επιτίθεται και στις καθυστερήσεις του α' ημιχρόνου ο Νάτσης είχε δοκάρι για τους γηπεδούχους.

Ελάχιστα πριν αδειάσει η ...κλεψύδρα ώστε να οδηγηθούν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια οι Λαμψακιώτες ευτύχισαν να ...ξαναβρούν δίχτυα.

Ο Κατσικαβάλης σούταρε, ο Τριανταφύλλου απέκρουσε και ο Ντεγιάννης που καιροφυλακτούσε πήρε το "ριμπάουντ" και έκανε το 2-0. Αυτό ήταν και το πρώτο γκολ του Ντεγιάννη στο πρωτάθλημα.

Στο β' ημίχρονο τα Κόσκινα -που παλεύουν με κύματα και θηρία- δεν είχαν την ψυχολογία για να επιστρέψουν στο ματς και δέχτηκαν κι άλλο γκολ με "δράστη" τον Λάμπρου που διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Διαιτησία: Φώτης, Δάλλας - Παππάς.

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (Γιάννης Καρβέλης): Αγριόδημος, Κατσικαβάλης, Κοντάκης (46' Νικολάου), Κουσερής (80' Μούστος), Κουτσαυλής (62' Πετρογιάννης), Νόνας, Νάτσης, Κούτρας, Λάμπρου, Ντεγιάννης, Φτούλης (72' Μπουρλίδης).

ΑΟ ΚΟΣΚΙΝΩΝ (Σάκης Αθανασίου): Τριανταφύλλου, Μπεϊνόγλου, Καλαβρής, Δήμου, Κόλλιας, Αλευρίδης, Κοκκάλας, Παριανός (54' Ν. Δημολιάνης), Β. Δημολιάνης, Βλάχος, Μπασινάς.

Οι διαιτητές στους αγώνες των πρωταθλημάτων Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[21/11/2019 - 23:01]

Στο Λήλας-Ταμυναϊκός ο Φώτης με Κελεπούρη και Παππά ...περισσότερα

Μιχάλης Μαύρος: Δίνουμε μάχη για τη σωτηρία χωρίς ...κομπιουτεράκια

[21/11/2019 - 14:20]

Τι λέει ο προπονητής του ΑΟ Ν. Αρτάκης και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Παναρκαδικό. ...περισσότερα