ΚΑΣΤΕΛΛΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ 1-5: Εβγαλε πολυβόλο και ετοιμάζεται για τη μεγαλύτερη μάχη του πολέμου

14 Απριλίου 2018, 20:59
Προηγήθηκαν στο σκορ οι γηπεδούχοι.

Τα βρήκε σκούρα στην αρχή του ματς με την Καστέλλα ο Απόλλωνας Ερέτριας, αλλά ισοφάρισε σε καίριο σημείο και στο β' ημίχρονο έβγαλε από την οπλοθήκη του ...πολυβόλο, επικρατώντας με το επιβλητικό 1-5 (σ.σ. συνηθίζει ο Απόλλων να κερδίζει με μεγάλα σκορ εκτός έδρας).

Τώρα, οι πρωτοπόροι ετοιμάζονται για τη μεγαλύτερη μάχη του πολέμου, καθώς την επόμενη Κυριακή (22/4) με νίκη ή και ισοπαλία στο Βασιλικό επί του Λήλα, -λογικά- το σηκώνει (το πρωτάθλημα) και ανεβαίνει (στη Γ' Εθνική).

Στο σημερινό ματς, η Καστέλλα άνοιξε το σκορ στο 14' με τον Τζαμίχα και έκανε το 1-0.

Στο 38', όμως, η Ερέτρια έφερε το ματς στα ίσια (1-1) με σκόρερ τον Κώστα Αγραφιώτη

Το σημαντικό για την Ερέτρια είναι ότι δεν πήγε στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι εις βάρος της.

Στο β' ημίχρονο η Ερέτρια ξεδίπλωσε τις επιθετικές αρετές της και στο 47' ο Μώρος έκανε το 1-2.

Από 'κει και μετά όλα έγιναν εύκολα, καθώς η Καστέλλα βγήκε μπροστά για να ισοφαρίσει και η Ερέτρια ...έδρασε στο ανοιχτό γήπεδο.

Μέσα σε 8 λεπτά η Ερέτρια πέτυχε άλλα τρία γκολ.

Στο 58' ο Καλοχωρίδης έκανε το 1-3, στο 58' ο Τόρα το 1-4 και στο 60' ο Μώρος το 1-5, που ήταν και το τελικό σκορ.

Διαιτησία: Πόγκας, Τσιφλάκος - Παππάς.

ΚΑΣΤΕΛΛΑ (Γιάννης Παπαθεοδώρου): Κηρόπουλος, Τσούτσης (Τσιούνης), Κεχαγιάς, Κουρούπης, Μακρής, Μπασινάς, Βότσης (Χρυσικός), Γκίκας, Νικούλης, Τζαμίχας (Α. Ξυνογαλάς), Ζήσης (Αρχοντούλης).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Δημήτρης Βαλκάνος): Ερ. Τόρα, Μπαλόζι, Καρβελάς, Βελαέτης, Σμπιλήρης, Καλοχωρίδης (79' Ευγενίου), Ντουλαβέρης, Πολυχρόνης (74' Ρούσσος), Αγραφιώτης, Γκέρσι Τόρα (74' Κικίδης), Μώρος (63' Τρεγκάι).

Η αγωνιστική και πνευματική αντίδραση του ΑΟΝΑ να γίνει οδηγός για τη συνέχεια

[15/11/2019 - 19:30]

Μεγάλη υπόθεση οι νεαροί παίκτες να αισθάνονται ισότιμα κομμάτια του ρόστερ. ...περισσότερα

ΒΟΛΕΪ-Β' ΕΘΝΙΚΗ: Αλωσε το Γαλάτσι η ανδρική ομάδα του ΟΠΕΧ

[15/11/2019 - 18:37]

Θρίλερ το πρώτο σετ, πάτησε γκάζι στα επόμενα δύο και ...καθάρισε. ...περισσότερα