ΚΟΣΚΙΝΑ-ΑΥΛΩΝΑΡΙ 2-6: Τα ...αποτελείωσε με τρεις σκόρερ που έβαλαν από δύο γκολ

14 Απριλίου 2018, 22:20
Οι γηπεδούχοι έπαιξαν με δέκα παίκτες από το 65' γιατί δεν είχαν αλλαγή στον πάγκο.

Φουριόζο πήγε το Αυλωνάρι στα Κόσκινα, τα νίκησε με το επιβλητικό 6-2 και -λογικά- τα ...αποτελείωσε.

Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν στο γήπεδο λαβωμένοι, καθώς στο 65' τραυματίστηκε ποδοσφαιριστής τους και δεν είχαν ...άλλον στον πάγκο για να τον αντικαταστήσει.

Στο 28' ο Οντιάμπο (φωτό) έκανε το 0-1 και στο 30' ο Καρλής το 0-2.

Δύο γκολ σε ισάριθμα λεπτά και όπως ήταν φυσικό η συνέχεια έγινε εξαιρετικά δύσκολη για τα Κόσκινα.

Παρόλ' αυτά βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να αντιδράσουν και στο 53' ο Κόλλιας μείωσε σε 1-2.

Στο 65' τραυματίστηκε ο Παργιανός και αποχώρησε από το γήπεδο. Ομως, οι γηπεδούχοι δεν είχαν αλλαγές και συνέχισαν για 25 λεπτά (συν τις καθυστερήσεις) με δέκα παίκτες.

Στο 71' ο Καρλής πέτυχε δεύτερο προσωπικό γκολ και έκανε το 1-3, αλλά στο 78' ο Κοκκάλας μείωσε εκ νέου σε 2-3 και όσο το σκορ ήταν ρευστό όλα -θεωρητικά- θα μπορούσαν να συμβούν.

Ωστόσο στο τελευταίο δεκάλεπτο το Αυλωνάρι ήταν κυρίαρχο στον αγωνιστικό χώρο και πέτυχε ακόμη τρία γκολ.

Στο 80' ο Βασίλης Τσαλιαγκός έκανε το 2-4, στο 86' ο Οντιάμπο -με το δεύτερο προσωπικό του γκολ- το 2-5 και στο 88', δεύτερο γκολ πέτυχε και ο Βασίλης Τσαλιαγκός (για το 2-6) που ...20αρισε, καθώς έφτασε τα 20 την τρέχουσα περίοδο.

Τρεις παίκτες σήμερα για το Αυλωνάρι πέτυχαν από δύο γκολ.

Διαιτησία: Καλαμάτας, Πριόνας - Δούκας.

ΑΟ ΚΟΣΚΙΝΩΝ (Σάκης Αθανασίου): Τριανταφύλλου, Μπεϊνόγλου, Καλαβρής, Δ. Δήμου, Κόλλιας, Αλευρίδης, Κοκκάλας, Παριανός, Β. Δημολιάνης, Βλάχος, Μπασινάς.

ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (Γιάννης. Μπασούκος): Τζαβάρας, Βασιλείου (80' Φραγγής), Παππάς, Ιωαννίδης, Κόκκος, Παπίλας, Δημ. Μπασούκος (74' Περιβολάρης), Ζαχαριάς (63' Καράπας), Τσαλιαγκός, Καρλής, Οντιάμπο (86' Γ. Κούκης).

Οι διαιτητές στους αγώνες των πρωταθλημάτων Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[21/11/2019 - 23:01]

Στο Λήλας-Ταμυναϊκός ο Φώτης με Κελεπούρη και Παππά ...περισσότερα

Μιχάλης Μαύρος: Δίνουμε μάχη για τη σωτηρία χωρίς ...κομπιουτεράκια

[21/11/2019 - 14:20]

Τι λέει ο προπονητής του ΑΟ Ν. Αρτάκης και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Παναρκαδικό. ...περισσότερα