ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΥΡΙΠΟΥ-ΚΑΝΗΘΟΣ 3-1: Το γύρισε, τον νίκησε και τον έπιασε

16 Απριλίου 2018, 12:20
Στο φινάλε ήρθε η ανατροπή.

Κρίσιμο για την παραμονή ήταν το παιχνίδι που έγινε στο Πάρκο του Λαού ανάμεσα στην Αναγέννηση Ευρίπου και τον ΑΟ Κανήθου, το μεσημέρι της Κυριακής (15/4).

Οι φιλοξενούμενοι «πάγωσαν» τους γηπεδούχους και άνοιξαν το σκορ με το «καλημέρα», αλλά η Αναγέννηση Ευρίπου γύρισε το ματς στο β' ημίχρονο και «έπιασε» στη βαθμολογία τον αντίπαλό της.

Ετσι, οι δυο ομάδες ισοβαθμούν στον 2ο όμιλο της Β' ΕΠΣΕ, αλλά ακόμη δεν έχουν σώσει την παρτίδα της παραμονής.

Ο Σολογιάννης μόλις στο 1' έκανε το 0-1 για τον ΑΟ Κανήθου.

Αυτό ήταν και το σκορ του α' ημιχρόνου, αλλά στο β' ημίχρονο η Αναγέννηση Ευρίπου εξαπέλυσε την ...αντεπίθεσή της.

Στο 57' ο Χάρης Παππάς ισοφάρισε σε 1-1.

Στην τελική ευθεία του αγώνα έγινε και η ανατροπή.

Στο 80' οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ζαφείρη.

Στο 85' οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε -ως συνήθως- εύστοχα ο γκολκίπερ Λευτέρης Δεληγιάννης (φωτό πάνω) και έκανε το 2-1.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό (86') η Αναγέννηση εδραίωσε το προβάδισμά της, με τον Ευσταθίου να σκοράρει και να διαμορφώνει το τελικό 3-1.

Διαιτησία: Βελέντζας, Κούκουρα - Σιμιτζής.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΥΡΙΠΟΥ: Δεληγιάννης, Λέων, Ρουμπής (63' Γ. Κρινής), L. Gjosih (91' Δέδες), Χ. Παππάς, Ν. Τσάλλας, Σ. Δεληγιώργης, Βλάχος, Αλιάζ, Ε. Ευσταθίου, Α. Δεληγιώργης (88' Γ. Τσάλλας).

ΑΟ ΚΑΝΗΘΟΣ: Κικίδης, Δ. Βλάχος, Μπαμπόλης, Βάθης, Σάλεμ, Μεταξάς, Γ. Βλάχος, Σολογιάννης (68' Χασανάι), Κηπιώτης, Τιόπουλος (80' Κάβουρας), Ζαφείρης.

BASKET LEAGUE: Αποτελέσματα, βαθμολογία, επόμενη αγωνιστική

[12/11/2018 - 18:50]

Αρης και Προμηθέας κέρδισαν εκτός έδρας - Συνέχισαν νικηφόρα ΠΑΟ, ΟΣΦΠ και Περιστέρι ...περισσότερα

ΜΠΑΣΚΕΤ: Ολα τα αποτελέσματα στα πρωταθλήματα ΕΣΚΑΣΕ

[12/11/2018 - 11:26]

...Αλλά και στις υψηλότερες κατηγορίες. ...περισσότερα

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ-ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ 0-2: Τα κλικ από τη νίκη των Σαντορινιών

[12/11/2018 - 00:15]

Ανάμεσα στους νικητές και ο Χαλκιδέος Τσίγκρος που δεν αγωνίστηκε ...περισσότερα