ΜΑΡΜΑΡΙ-ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ 4-1: Κέρδισε αλλά δεν γλίτωσε τα μπαράζ

22 Απριλίου 2018, 23:23
Θα παίξει με τους δυο προτελευταίους των άλλων ομίλων της Β' ΕΠΣΕ για τη σωτηρία του

Επιβλητική νίκη με 4-1 πέτυχε το Μαρμάρι επί του Αμαρυνθιακού στην τελευταία αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β' κατηγορίας, αλλά δεν θα γλιτώσει τα μπαράζ σωτηρίας.

Την ίδια ώρα νίκησε και ο Ερμήλιος Ανθηδώνος κι έτσι η ομάδα του Μαρμαρίου παρέμεινε στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας του ομίλου που τη υποχρεώνει να αγωνιστεί σε μπαράζ (με τις δυο ομάδες που θα καταλάβουν τη 13η θέση στους άλλους δυο ομίλους).

Από τις τρεις ομάδες θα παραμείνουν στην κατηγορία οι δύο και η τρίτη θα ...πάρει το δρόμο για την Γ' κατηγορία.

Στο 20' ο Φ. Ποδαράς άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους . Σχεδόν με τη έναρξη του β' ημιχρόνου (47') ο Βαζιουράκης έκανε το 2-0.

Μείωσε ο Σταματάκος στο 51' αλλά ο Βαζιουράκης ...ξανακτύπησε κι έκανε το 3-1 μετά από τρία λεπτά, για να ολοκληρώσει τη νίκη των νοτίων ο Μαρμαρίδης στο 73'.

Διαιτησία: Βελέντζας, Νέγρης-Καρράς.

ΑΟ ΜΑΡΜΑΡΙΟΥ: Σίδερης, Χαραγκιώνης, Δ. Ποδαράς, Καλογερίδης, Βαζιουράκης, Μαρμαρίδης, Π. Ποδαράς, Διακάκης, Φ. Ποδαράς (74' Μανώλης), Χοτζάι (46' Τσαπέπας), Αστηθάς.

ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ: Πανταζής, Κιούσης, Λιατίφης (60' Ζαχαριάς), Σ. Μυρτέζα, Ν. Αντωνίου, Βαρθαλάμης, Καραβάς, Κρεμασμένος, Κιμουλιάτης, Σταματάκος, Πετράκης (60' Κοντραζίου).

ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ: Στην κορυφή του κόσμου ο Πάνος Τριανταφύλλου (VIDEO)

[19/11/2019 - 19:25]

Πήρε το χρυσό τη μέρα που και ο Τσιτσιπάς πανηγύρισε την πρωτιά στο ATP Finals. ...περισσότερα

Οι πρώτοι σκόρερ στα πρωταθλήματα Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[18/11/2019 - 23:23]

Για πρώτη φορά δεν έβαλε γκολ ο Σταματάκος - Τα 7 γκολ έφθασαν Κουζούλογλου και Μαναρίτσας ...περισσότερα

ΧΑΛΚΙΔΑ: Αγώνας τετρακίνητων οχημάτων στην πίστα του ΠΕΙ Δοκού

[18/11/2019 - 18:30]