ΕΛΛΗΝΙΚΑ-Π.Σ. ΙΣΤΙΑΙΑΣ 3-3: Στάθης άρχισε, Στάθης τέλειωσε

30 Απριλίου 2018, 01:35
Οι γηπεδούχοι δεν γλίτωσαν το μπαράζ

Τα Ελληνικά ήθελαν νίκη επί του Π.Σ. Ιστιαίας και παράλληλα να χάσει το Πήλι από το Βυζάντιο, ώστε να παραμείνουν οριστικά στη Β' κατηγορία.

Ομως, το Πήλι σάρωσε το Βυζάντιο (4-0) και δεν θ' άλλαζε τίποτα ακόμη κι αν κέρδιζε ή έχανε η ομάδα των Ελληνικών.

Ηρθε ισόπαλη 3-3 με την Ιστιαία και δεν θ' αποφύγει τα μπαράζ παραμονής (οι άλλοι αντίπαλοί των Ελληνικών θα είναι το Μαρμάρι και η Αναγέννηση Ευρίπου) .

Στον αγώνα, που έγινε στο γήπεδο Βασιλικών, ο Στάθης Ευσταθίου (φωτό) άνοιξε το σκορ το 9', αλλά μέσα στα επόμενα δυο λεπτά (10' και 11') οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν δυο γκολ με τον Δήμου και τον Πετή αντίστοιχα.

Ισοφάρισε στο 23', πάλι ο Ευσταθίου και πριν τελειώσει το ημίχρονο ο Δήμου ξανάδωσε το προβάδισμα στην ομάδα της Ιστιαίας.

Το τελικό 3-3 διαμορφώθηκε από τον άλλο Στάθη των Ελληνικών, τον αρχηγό της ομάδας Κρυσταλόγιαννη στο 76'.

Διαιτητής στο ματς ήταν ο κ. Βρακάς, αλλά ...αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο από τον Αγγελο Παππά, αφού ένιωσε ενοχλήσεις στο πόδι του που δεν του επέτρεπαν να συνεχίσει. Δεύτερος βοηθός ήταν ο Σέρρας.

ΑΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ: Κατώνης, Ντούλμας (46' Δ. Μαυρούτσικος), Κομποθανάσης (58' Γεροκωνσταντής), Στάθ. Κρυσταλόγιαννης (88' Φεγγέρος), Ι. Τσώνος (46' Σταμούλος), Κρασούλης, Αθανασίου, Γ. Κρυσταλόγιαννης, Ευσταθίου, Χ. Μαυρούτσικος, Θύμ. Κρυσταλόγιαννης.

Π.Σ. ΙΣΤΙΑΙΑΣ: Μπαρμπούνης, Ευαγγελόπουλος, Μάχος, Παπανδρέου, Στραφι΄της, Πετής, Σ. Τσώνος, Μιχαηλίδης, Δήμου, Γοργομάτης, Γαβριήλ.

Οι πρώτοι σκόρερ στα πρωταθλήματα Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[11/11/2019 - 23:55]

Στα 8 γκολ έφθασε ο Γιάννης Σίμωσης του Ταμυναϊκού με το χατ-τρικ στη Δροσιά ...περισσότερα

ΣΛΟΥΚΑΣ ΓΙΑ ΠΑΝΟ ΚΕΜΑΛ: Ημουν συγκεντρωμένος στον αγώνα

[11/11/2019 - 15:30]