ΑΡΤΑΚΗ-ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ 5-3: Βροχή τα γκολ μετά το 0-2 των φιλοξενούμενων

19 Μαΐου 2018, 23:17
Τα δύο με εύστοχα πέναλτι του Μπαλαμπάνη

Χόρτασαν γκολ όσοι παρακολούθησαν το ματς στο γήπεδο Αρτάκης,  ανάμεσα στον ΑΟΝΑ και τον Παντριαδικό, ο οποίος προηγήθηκε με 2-0, αλλά στο τέλος οι γηπεδούχοι έφυγαν νικητές με 5-3.

Στο 9' ο Μουτουσίδης άνοιξε το σκορ 0-1) και δέκα λεπτά αργότερα ο Τσούτσης έκανε το 0-2 για τους φιλοξενούμενους.

Ο ΑΟΝΑ ισοφάρισε με δυο γκολ που σημειώθηκαν λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στο 43' μείωσε (1-2) ο Λούρος και στο 44' ο Μπαλαμπάνης (φωτό) ευστόχησε σε πέναλτι και ισοφάρισε (2-2).

Ομως, στο 66' ο Γιώργος Τσαλιαγκός ξανάβαλε μπροστά στο σκορ (2-3) την ομάδα της Τριάδας, μέχρι το 73' που ο Θεόφιλος Μπασινάς, πρώτος σκόρερ φέτος του ΑΟΝΑ, ισοφάρισε σε 3-3.

Ο ΑΟΝΑ πήρε για πρώτη φορά το προβάδισμα (4-3) στο 79' με νέο εύστοχο πέναλτι του Στέλιου Μπαλαμπάνη και η νίκη της ολοκληρώθηκε στο 89' από γκολ του Ηλία Λούκα που έκανε το 5-3.

Διαιτησία: Πόγκας, Πριόνας - Ρουμπής.

ΑΟ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ (Βαγγέλης Ζέρβας): Τσάμαρης, Κολιόπουλος, Μπαλαμπάνης, Ταψής, Τσούτης, Αγγελάκης (66' Χιούσκα), Λειβαδίτης, Μαστροκώστας, Λούρος (69' Γραμματικόγιαννης), Γκάβαλης (66' Λούκας), Μπασινάς (77' Μπισμπικόπουλος).

ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ (Βασ. Τσιμιχόδημος): Σελεβάκος, Πασάι, Σκευοφύλαξ, Βαξεβάνης, Μάλλιαρης, Τσαλιαγκός, Γ. Χασάνδρας, Μουτουσίδης, Τσούτσης, Καραντάκης, Δ. Χασάνδρας.