ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ-ΣΚΥΡΟΣ 4-2: Μέσα σε 9 λεπτά ήρθαν τα πάνω κάτω και τα κεράσματα

17 Νοεμβρίου 2018, 23:00
Δυο γκολ των νικητών ...ήρθαν από τον πάγκο

Τρίτη νίκη για τον Αγιο Λουκά με 4-2 επί της Σκύρου. Μια νίκη που ήρθε με ανατροπή μέσα σε ένα εκρηκτικό εννιάλεπτο από τους νικητές και με έναν παίκτη του να ...κερνάει δυο γκολ για τα γενέθλιά του.

Την αρχή στα γκολ έκαναν οι φιλοξενούμενοι με τον 35χρονο Νίκο Μανωλάκη που κάρφωσε την μπάλα στα δίΧτυα με κεφαλιά στο 22', σημειώνοντας συγχρόνως και το πρώτο του γκολ μετά από 2 χρόνια (σ.σ. το τελευταίο του γκολ με την Κάρυστο το 2016).

Από το 77' μέχρι το 85' οι γηπεδούχοι πέτυχαν τέσσερα γκολ. Αρχισε (77') ο Σταμέλος που είχε νωρίτερα στο ματς δοκάρι και δυο λεπτά μετά, ένας παίκτης από τον πάγκο, ο Δημήτρης Δρίτσουλας ...κέρασε για πρώτη φορά. Με δικό του γκολ έγινε το 2-1 και μετά από δυο λεπτά πάλι ο Αναστάσιος Μεταξάς τριπλασίασε τα γκολ του Αγιου Λουκά.

Τα πανηγύρια και τα ...κεράσματα συνεχίστηκαν μετά από τέσσερα λεπτά. Πάλι ο παίκτης που μπήκε αλλαγή στο 46', ο Δρίτσουλας, ο οποίος έχει τα γενέθλιά του αύριο Κυριακή (18/11), πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ κι έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε στο τελευταίο λεπτό με εύστοχο πέναλτι ο Νίκος Μανωλάκης, ο οποίος να θυμίσουμε ότι το 2014 είχε αναδειχθεί τρίτος σκόρερ του πρωταθλήματος Α' ΕΠΣΕ με τη νεοφώτιστη, τότε, ομάδα της Σκύρου.

Διαιτησία: Δανιηλίδης, Μουρτίκας - Ι. Ντόβολης.

ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ: Παναγιάρης, Κρόκος (35' Αν. Ρέτσας),  Τριτσώνης, Ξύγγης, Μπιμπίκας (46' Δρίτσουλας), Ν. Πιλάτης, Σταμέλος, Αν. Μεταξάς, Γιαννούλης (74' Αν. Τσάλλας), Δ. Μεταξάς, Ν. Κιούσης.

ΑΟ ΣΚΥΡΟΥ: Ορφανός, Ζορμπάς (59' Μπίμπας), Χιώτης, Μαυρίκος, Ι. Μανωλάκης (78' Στεφάνου), Θ. Γιαλός, Πανταζής, Λύκος, Ν. Μανωλάκης, Τσελεπής, Ξανθούλης (56' Ευσταθίου).

* Οι φωτό είναι από το Facebook του ΑΟ Αγίου Λουκά

Ο ΑΟ Χαλκίς πήγε στο Πρωτοδικείο και περιμένει άμεση απόφαση

[02/07/2020 - 23:22]

Η πανδημία είχε αναβάλει το δικαστήριο που ήταν προγραμματισμένο για τις 8 Μάη. ...περισσότερα

ΘΑΝΑΣΗΣ ΜΕΘΕΝΙΤΗΣ: Η αναγνώριση της δουλειάς του σημαντικότερη και από τον τίτλο - Ανανέωσε με τον Ηρακλή Ψαχνών

[01/07/2020 - 12:44]

Επισημοποιήθηκε η παραμονή του Ψαχνιώτη κόουτς στον πάγκο των πρωταθλητών Εύβοιας. Συνεχίζει και ο Γιάννης Δρίβας. ...περισσότερα

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ-ΣΤΙΒΟΣ: Ανέβηκε 11 φορές στο βάθρο με τέσσερα χρυσά

[30/06/2020 - 22:41]

Κατέκτησε την 3η θέση ανάμεσα σε όλα τα σωματεία της Ανατολικής Στερεάς και Εύβοιας στο διασυλλογικό πρωτάθλημα Κ16 της Χαλκίδας. ...περισσότερα