Β' ΕΠΣΕ (3ος ΟΜΙΛΟΣ): Η Σκύρος νίκησε για πρώτη φορά, όχι όμως και ο Αρης Αγίου Ιωάννη

27 Νοεμβρίου 2018, 22:10
Δείτε τι έγινε στους αγώνες τους με Κονίστρες και Νηλέα Νεοχωρίου.

Την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα επιδίωξαν η Σκύρος και ο Αρης Αγίου Ιωάννη, αλλά μόνο η πρώτη το κατάφερε στην 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β' ΕΠΣΕ στον 3ο όμιλο.

Δείτε πως διαμορφώθηκαν τα αποτελέσματα στους αγώνες τους με τις Κονίστρες και το Νεοχώρι...

ΑΡΗΣ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ-ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ 1-2

Δεν έχασε ούτε στο 4ο ματς εκτός έδρας για το τρέχον πρωτάθλημα  η ομάδα του Νεοχωρίου και μάλιστα κέρδισε για τρίτη φορά  (έχουν προηγηθεί τα τρίποντα στο Μαρμάρι και στα Κριεζά επί του Αιγέα).

Αντίθετα ο Αρης του Αγιου Ιωάννη, έχοντας στον πάγκο του νέο προπονητή τον Κώστα Σίμωση, δεν μπόρεσε να κερδίσει ούτε και την 7η αγωνιστική, ενώ υπέστη την ήττα από γκολ στο 90'.

Στο 7' ο Σωτήρης Κότσαρης άνοιξε το σκορ για το Νηλέα. Ο σκόρερ τραυματίστηκε στο γόνατο με την ολοκλήρωση του ημιώρου και αντικαταστάθηκε αναγκαστικά και μεταφέρθηκε στο ΚΥ Αλιβερίου.

Στο 57' ισοφάρισε για τους γηπεδούχους ο Σταύρος Παναγιάρης κι ενώ ο Αρης πίεζε για να κάνει την ανατροπή, χάνοντας κι ευκαιρίες, στο 90' ο Σπύρος Ρουμελιώτης έφυγε στην αντεπίθεση και αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα, πέτυχε το νικητήριο γκολ για την ομάδα του Νεοχωρίου.

Διαιτήτευσε ο Γιάννης Μητρολιός με βοηθούς τον Χρήστο Σιαπλαούρα και τον Γιώργο Νικολάου.

ΑΡΗΣ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ (Κων. Σίμωσης): Καρκαλέτσης, Μεγαρίτης, Καλαμιώτης, Ποδαρας, Θεοδωρακόπουλος, Μπράχο (58' Μπεϊνόγλου), Περήφανος (76' Ι. Σίμωσης), Παναγιάρης, Φέλερης, Κ. Πιλάτης, Λ. Μήτρου (83' Κοντος).

ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Δημ. Νικολόπουλος): Παπαχρήστος, Μάστορης, Κ. Κότσαρης, Σ. Κότσαρης (32' Τούντας), Μακρής, Θ. Ζωντός, Δήμου (60' Μπόνος), Τζόκας (86' Γ. Ζωντός), Κέκης, Μαστροκώστας, Ρουμελιώτης.

ΑΟ ΣΚΥΡΟΥ-ΑΟ ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΧΩΡΩΝ 2-1

Στον 6ο της αγώνα εντός γηπέδου πέτυχε την πρώτη της νίκη η ομάδα της Σκύρου (έχει και ένα τρίποντο άνευ αγώνος με τα Κόσκινα). Νίκησε 2-1 τις Κονίστρες που προηγήθηκαν στο σκορ με γκολ του 19χρονου Ντραγκότι λίγα λεπτά μετά τη σέντρα (7'). Η ισοφάριση ήρθε στο 33' με τον "Γερμανό" της Σκύρου Παναγιώτη Στεφάνου και η ολική ανατροπή με γκολ του Βασίλη Τσελέπη στο 55'. Πέντε λεπτά πριν λήξει το 90λεπτο τραυματίστηκε ο Γιάννης Μανωλάκης και μεταφέρθηκε στο Κ.Υ. Σκύρου.

Διαιτήτευσε ο Γιώργος Κοντογιαννίδης με βοηθούς τον Περικλη Δελχά και τον Βασίλη Πασχώνη.

ΑΟ ΣΚΥΡΟΥ: Λευτ. Καραμπίνης, Π. Ζορμπάς, Γ. Χιώτης, Τσιουμπέκας, (27′ Γ. Πανταζής), Ιω. Μανωλάκης (85' λ.τ. Θαν. Μπίμπας), Θοδ. Γιαλός, Τιμ. Τράκος, Γιω. Λύκος (78′ Ξανθούλης), Ν. Μανωλάκης, Βασ. Τσελέπης, Παν. Στεφάνου (95' Δημ. Φτούλης).

ΑΟ ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΧΩΡΩΝ: Ευ. X. Αγγελόπουλος, L. Kollcinaku, Αρ. Μιχαλομιχελάκης (59′ Χρ. Κόκκος), Στ. Μούντριχας,Αλ.  Μούντριχας, M. Saraci (81′ Hajrani), Eυ. Κων. Αγγελόπουλος (87′ Θ. Καραγιάννης), Κ. Πετρογιάννης, Alg. Dragoti, Αλ. Πόγκας (70′ Ιω. Σέγκος), Κ. Πίγκος.

ΑΙΓΕΑΣ ΑΓΙΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ-ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ 2-5: Τον έπνιξε κι ο Αγιος

Από δυο γκολ Μεταξάς και Γιαννούλης ...περισσότερα

ΚΑΡΥΣΤΟΣ-ΖΑΡΗΤΡΑ 1-0: Με αυτογκόλ έπεσε από την κορυφή

Στη δεύτερη θέση ανέβηκε η νικήτρια ...περισσότερα

ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ-ΜΑΡΜΑΡΙ 3-0: Αναψαν τα αίματα, αλλά πάτησε στην κορυφή

15λεπτη διακοπή υπήρξε στο ματς μετά από σύρραξη των ποδοσφαιριστών. ...περισσότερα

Η αγωνιστική και πνευματική αντίδραση του ΑΟΝΑ να γίνει οδηγός για τη συνέχεια

[15/11/2019 - 19:30]

Μεγάλη υπόθεση οι νεαροί παίκτες να αισθάνονται ισότιμα κομμάτια του ρόστερ. ...περισσότερα

ΒΟΛΕΪ-Β' ΕΘΝΙΚΗ: Αλωσε το Γαλάτσι η ανδρική ομάδα του ΟΠΕΧ

[15/11/2019 - 18:37]

Θρίλερ το πρώτο σετ, πάτησε γκάζι στα επόμενα δύο και ...καθάρισε. ...περισσότερα