ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ-ΑΥΛΩΝΑΡΙ 4-1: Πολλά γκολ και ...κόκκινες

3 Φεβρουαρίου 2019, 20:30
Θαυμάσια η ομάδα της Λαμψάκου - Πολλά λάθη από τους φιλοξενούμενους

Eνας εξαιρετικός Ελλήσποντος ...διέλυσε το Αυλωνάρι και κέρδισε 4-1, εκμεταλλευόμενος αρκετά αμυντικά λάθη των αντιπάλων που έφευγαν τα τρία προηγούμενα χρόνια από τη Λάμψακο με θετικά αποτελέσματα.

Αρκετά καλός ο Λάζρι για άλλη μια φορά ήταν μέσα σ' όλα τα γκολ, ενώ δυο πέτυχε ο Ντουλελλάρι κι έφθασε τα εννιά στο πρωτάθλημα.

Το Αυλωνάρι είχε κερδίσει πέρσι με 2-1 τον Ελλήσποντο στο ίδιο γήπεδο, ενώ τις προηγούμενες δυο σεζόν είχε αποσπάσει ισοπαλία χωρίς γκολ (0-0).

Με 2-0 προηγήθηκε ο Ελλήσποντος στο 20', ύστερα από λάθη στην άμυνα του Αυλωναρίου και με σκόρερ τους Ντουλελλάρι (17'), Χύσκα (20').

Μείωσε στο 23' με κεφαλιά ο Κούρτης, αλλά στο Β' ημίχρονο ο Λάζρι στο 55' και από μπαλιά του τελευταίου στο 75' και σουτ του Ντουλελλάρι έγινε το τελικό 4-1.

Στο 53' αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Δαφνής του Αυλωναρίου και στο 88' ο Αργύρης του Ελλησπόντου που έπαιξε επικίνδυνα, κλωτσώντας τον Βασίλη Καρατζά. Ο τελευταίος κάτι είπε στον αντίπαλό του και αποβλήθηκε κι αυτός

Διαιτησία: Βελέντζας, Δάλλας-Ρουμπής.

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (Παναγιώτης Τοκπασίδης): Σπάχο, Ρογαλίδης, Κουτσαυλής, Μάλλιος, Αυλωνίτης, Χύσκα, Ρουμπής (79′ Αργύρης), Ντουλελλάρι (89′ Κορκόβελος), Αντωνόπουλος, Λάζρι, Φτούλης (66′ Μπατζέλης).

ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (Βαγγέλης Ντόβολης): Διαμαντάρας, Δαφνής, Μπρεγκανάκου (77′ Γ. Κούκης), Καρατζάς, Παππάς, Κοκκάλας (51′ Φωτιάς), Μπράχα (69′ Καράπας), Τσαγκός, Δήμου (46′ Λαθουράς), Κούρτης, Μανδράκας.

Η αγωνιστική και πνευματική αντίδραση του ΑΟΝΑ να γίνει οδηγός για τη συνέχεια

[15/11/2019 - 19:30]

Μεγάλη υπόθεση οι νεαροί παίκτες να αισθάνονται ισότιμα κομμάτια του ρόστερ. ...περισσότερα

ΒΟΛΕΪ-Β' ΕΘΝΙΚΗ: Αλωσε το Γαλάτσι η ανδρική ομάδα του ΟΠΕΧ

[15/11/2019 - 18:37]

Θρίλερ το πρώτο σετ, πάτησε γκάζι στα επόμενα δύο και ...καθάρισε. ...περισσότερα