ΣΚΕΠΑΣΤΗ-ΚΑΣΤΕΛΛΑ 5-1: Ο Ζουζουλής έκανε πάρτι με καρέ των γκολ

3 Φεβρουαρίου 2019, 22:17
Οταν έδωσε ...τα παπούτσια του στον Δημ. Γερογιάννη σκόραρε κι αυτός.

Ο Δημήτρης Ζουζουλής φημίζεται για την εκτελεστική του δεινότητα και σήμερα κόντρα στην Καστέλλα, το ποδοσφαιρικό του όπλο "εκπυρσοκρότησε" τέσσερις φορές.

Ο νεαρός φορ που γύρισε στη Σκεπαστή τον Γενάρη, μετέτρεψε το ματς σε προσωπικό πάρτι κι έκανε το 1-0 στο 38'.

Μέχρι εκείνο το λεπτό άντεξε η Καστέλλα, η οποία μετά το 1-0 δεν βρήκε αντίδραση στο ματς και οδηγήθηκε σε βαριά ήττα.

Στο 41' πάλι ο Ζουζουλής με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0.

Ομως, φύλαγε και τρίτο γκολ, πριν κλείσει το ημίχρονο, και το πέτυχε στο 44' για το 3-0.

Το β' ημίχρονο φάνταζε πλέον διαδικαστικού χαρακτήρα, αλλά ο ασταμάτητος "Ζούζου" συνέχισε το ρεσιτάλ του, και στο 62' ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Λίγα λεπτά αργότερα ο αρχισκόρερ του ματς βγήκε από το ματς κι έδωσε τη θέση του στον Δημ. Γερογιάννη.

Στο 75' ήταν η σειρά του Δημ. Γερογιάννη να ...κλέψει λίγη από τη δόξα του Ζουζουλή και να φορέσει τα παπούτσια του κάνοντας το 5-0.

Το μόνο που κατάφερε η Καστέλλα ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής και να μειώσει στο 83' σε 5-1 με γκολ του Α. Γραμματικόγιαννη.

Διαιτησία: Παπακυριάκος, Νέγρης-Ζεϊμπέκης.

ΣΚΕΠΑΣΤΗ (Γ. Τσαραμίρσης): Σωτηρόπουλος, Ι. Αθ. Θαλασσινός, Σωτ. Ανδρέου (76' Παν. Θαλασσινός), Κωνσταντός, Π. Γερογιάννης, Καψάλας, Γεωργίου, Ξιφαράς (63' Καλλίτσης), Ι. Βασ. Θαλασσινός (71' Αγιασοφίτης), Θαν. Θαλασσινός, Ζουζουλής (66' Δ. Γερογιάννης).

ΑΠΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ (Τάκης Ακριτίδης): Ζενέλι, Παυλίδης, Γούσιας, Τριανταφύλλου (72' Οσμάνι), Κουβούσης, Βλάχος (54' Δημόπουλος), Εμμανουέλ, Λαμάι, Παπαδόπουλος (68' Θ. Γραμματικόγιαννης), Αν. Γραμματικόγιαννης, Λεοντής (54' Βάσσος).