ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ-ΛΗΛΑΣ 0-3: Στη Λάμψακο αφεντικό, με διπλό εμφατικό

9 Φεβρουαρίου 2019, 18:37
Κερδισμένοι στη λασπομαχία οι φιλοξενούμενοι.

Συνέχεια στην εξαιρετική του πορεία στο πρωτάθλημα έδωσε ο Λήλας με το εμφατικό 0-3, με το οποίο νίκησε τον γείτονα Ελλήσποντο μέσα στο "σπίτι" του (σ.σ. Λάμψακος), ενώ παράλληλα πήρε και μία άτυπη ρεβάνς για την ήττα (1-2) του α' γύρου μέσα στο Βασιλικό.

Ο Λήλας ήταν καλύτερος και πιο μαχητικός από τον αντίπαλό του και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 6', όταν ο Τσούρα με ατομική ενέργεια και σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-1 (φωτό κάτω το γκολ).

Περίπου στο ίδιο λεπτό του β' ημιχρόνου (52') ο Λήλας έβαλε γερές βάσεις για το διπλό, όταν η μπάλα στρώθηκε στον Χαζαρίδη μέσα στην περιοχή και ο νεαρός με σουτ-βολίδα τίναξε τα αντίπαλα δίχτυα για το 0-2.

Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε στο 82' με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο αρχηγός της του Λήλα, Παπίλας.

Διαιτησία: Καλαμάτας, Πριόνας - Μακρής.

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (Παναγιώτης Τοκπασίδης): Σπάχο, Ρογαλίδης, Κουτσαυλής (65' Νάνος), Μάλλιος, Αυλωνίτης (46' Μαρίνος), Χύσκα, Ρουμπής, Ντουλελλάρι, Αντωνόπουλος, Λάζρι, Φτούλης (46' Μπατζέλης).

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Τάσος Ταυταρίδης): Τόρα, Κικίδης, Βάθης, Χαζαρίδης, Τσούρα (62' Μπακλαγεμέζης), Αγγελάκης, Παπίλας, Αλεξίου (90' Βαγγέλη), Πεσχύρας (65' λ.τρ. Μανικιώτης), Μπαλόζι (85' Μπούρικας), Αναγνώστου.

Σε ποιο γήπεδο θα πάτε το Σαββατοκύριακο (ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟ)

[16/02/2019 - 13:00]

Ολη η ποδοσφαιρική δράση της Εύβοιας. ...περισσότερα

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ-ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ: Την Κυριακή όλοι οι δρόμοι οδηγούν στο Δημοτικό Στάδιο

[15/02/2019 - 20:15]

«Μην λείψει κανείς» το μήνυμα της διοίκησης που έβαλε 5 ευρώ τη γενική είσοδο. ...περισσότερα

ΠΟΙΝΟΛΟΓΙΟ: Στο Σελίμη των Γουβών η πιο μεγάλη ποινή

[15/02/2019 - 19:50]

Τρεις αγωνιστικές έξω Πόγκας (Μιαούλης) και Ζαφείρης (Κεραυνός) ...περισσότερα

ΚΥΜΗ-ΠΑΟΚ: Φωτορεπορτάζ από τον ημιτελικό που δεν κατέληξε σε πρόκριση στον τελικό

[15/02/2019 - 16:14]

Ο Δικέφαλος του Βορρά είχε έντονη παρουσία σε παρκέ και εξέδρα του κλειστού Κανήθου. ...περισσότερα