ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ-ΑΥΛΩΝΑΡΙ 4-0: Ξέσπασε μετά το ...στραβοπάτημα

17 Φεβρουαρίου 2019, 18:55
Τρίτη σερί τεσσάρα δέχεται το Αυλωνάρι!

Με τεσσάρα ξέσπασε στο Αυλωνάρι ο Ηρακλής Ψαχνών μετά το στραβοπάτημα στη Δροσιά (1-1) την περ. αγωνιστική όπου έχασε έδαφος στη μάχη του τίτλου (ο Ηρακλής είχε αφήσει δύο βαθμούς και στο Αυλωνάρι στον α' γύρο, 1-1).

Σήμερα ο Ηρακλής ήταν ψυχωμένος και αποτελεσματικός, ενώ το Αυλωνάρι δέχτηκε για τρίτη σερί αγωνιστική τέσσερα γκολ μετά τα ματς με Ελλήσποντο (εκτός) και Αρτάκη (στο Αυλωνάρι).

Στο 7' ο Βαγγέλης Ανέστης έκανε με κεφαλιά το 1-0, ενώ στο 33' ο Μήτρου έκανε το 2-0 και έβαλε τον Ηρακλή σε θέση ισχύος.

Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Ζουλιώτης στο 55' ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ στο 87' ο Βογιατζής έγραψε το τελικό 4-0.

Οι παίκτες του Ηρακλή έσπασαν και τα δοκάρια με τους Ανέστη, Σπανό και Γιαντόμ (2).

Τα δύο πρώτα δοκάρια μάλιστα καταγράφηκαν μέσα σε ένα λεπτό, λίγο πριν ο Ηρακλής κάνει δύο τα τέρματά του. Τα άλλα δύο δοκάρια ...σημειώθηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο, πριν το 4-0. Δείγμα της επιθετικότητας του σημερινού Ηρακλή.

Διαιτησία: Λάμπρου, Τσιφλάκος - Ρουμπής.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Μεθενίτης): Αρχοντάκης, Ζουλιώτης (60' Χασαπίδης), Σπανός, Μπακομήτρος, Ρεπετσάς, Τσολάκος (73' Δημ. Αγγελάτος), Καραχάλιος, Γιωρ. Αγγελάτος, Γιαντόμ, Ανέστης (66' Σιαράπης), Μήτρου (63' Βογιατζής).

ΑΥΛΩΝΑΡΙ (Ντόβολης): Διαμαντάρας, Κόκκος, Μπρεγκανάκου, Παππάς, Κοκκάλας, Φωτιάς, Τσάγκος (86' Περιβολάρης), Δήμου (46' Μανδράκας), Κούρτης (78' Δαφνής), Καράπας, Κούκης (32' Καρλής).

Οι διαιτητές στους αγώνες των πρωταθλημάτων Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[21/11/2019 - 23:01]

Στο Λήλας-Ταμυναϊκός ο Φώτης με Κελεπούρη και Παππά ...περισσότερα

Μιχάλης Μαύρος: Δίνουμε μάχη για τη σωτηρία χωρίς ...κομπιουτεράκια

[21/11/2019 - 14:20]

Τι λέει ο προπονητής του ΑΟ Ν. Αρτάκης και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Παναρκαδικό. ...περισσότερα