ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΣΚΕΠΑΣΤΗ 1-2: Με δύο γκολάρες φορτσάρει για ψηλά

17 Φεβρουαρίου 2019, 19:10
Ο Λήλας έχασε μετά από δέκα αγώνες.

Μεγάλη νίκη (1-2) με δύο γκολάρες πήρε μέσα στο Βασιλικό η Σκεπαστή και φορτσάρει στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας.

Η Σκεπαστή νίκησε τον φορμαρισμένο Λήλα και μάλιστα τον πέρασε στη βαθμολογία και σκαρφάλωσε στην 4η θέση.

Η Σκεπαστή, η οποία έχει πάρει φόρα τις τελευταίες πέντε αγωνιστικές με δύο άσους στην έδρα της, μία ισοπαλία (2-2) στον Βατώντα και δύο διπλά, σε Μακρυκάπα και Βασιλικό (σήμερα).

Στον αντίποδα, ο Λήλας έχασε μετά από δέκα αγώνες που ήταν αήττητος με 8 νίκες και 2 ισοπαλίες.

Μόλις στο 3' ο Θανάσης Θαλασσινός έπιασε ένα ωραίο σουτ από μακριά κι έκανε το 0-1.

Ο Λήλας ήταν μέτριος και δεν μπορούσε να διασπάσει την καλή άμυνα της Σκεπαστής που διαφύλαξε το υπέρ της σκορ στο α' ημίχρονο.

Στο β' ημίχρονο η Σκεπαστή μπήκε ξανά δυνατά στο γήπεδο και με τη συμπλήρωση του 64ου λεπτού, ο Ζουζουλής με ένα άπιαστο σουτ από πλάγια έκανε το 0-2.

Το μόνο που κατάφερε ο Λήλας ήταν να μειώσει σε 1-2 με γκολ του Πρίφτι.

Διαιτησία: Δανιηλίδης, Δελχάς - Παππάς.

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Τάσος Ταυταρίδης): Τόρα, Κικίδης, Βάθης (89' Μπούρικας), Χαζαρίδης, Σιμιτζής (79' Πρίφτι), Αγγελάκης, Παπίλας, Αλεξίου, Τσούρα, Πεσχύρας (69' Μπακλαγιεμέζης), Αναγνώστου.

ΣΚΕΠΑΣΤΗ (Γιώ. Τσαραμίρσης): Σωτηρόπουλος, Ι. Αθ. Θαλασσινός, Σ. Ανδρέου, Κωνσταντός, (65' Ξιφαράς), Π. Γερογιάννης, Καψάλας, Γεωργίου (82' Α. Ανδρέου), Δ. Γερογιάννης (76' Καρατζούδης), Ι. Βασ. Θαλασσινός, Θαν. Θαλασσινός, Ζουζουλής.

Οι διαιτητές στους αγώνες των πρωταθλημάτων Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[21/11/2019 - 23:01]

Στο Λήλας-Ταμυναϊκός ο Φώτης με Κελεπούρη και Παππά ...περισσότερα

Μιχάλης Μαύρος: Δίνουμε μάχη για τη σωτηρία χωρίς ...κομπιουτεράκια

[21/11/2019 - 14:20]

Τι λέει ο προπονητής του ΑΟ Ν. Αρτάκης και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Παναρκαδικό. ...περισσότερα