ΚΑΣΤΕΛΛΑ-ΩΡΕΟΙ 1-3: Δεύτερο διπλό σε τέσσερις μέρες

13 Μαρτίου 2019, 20:05
Πρώτη φορά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη οι βόρειοι

Ο,τι δεν είχε κάνει μέχρι την Κυριακή η ομάδα των Ωρεών, το έκανε δίπλα. Πριν τέσσερις μέρες κέρδισε για πρώτη φορά εκτός έδρας (1-0 στη Σκεπαστή) και σήμερα πήρε δεύτερο "διπλό" στην Καστέλλα κερδίζοντας 3-1 την ουραγό τοπική ομάδα. Μάλιστα, με το τρίποντο αυτό η ομάδα του Βορρά πέρασε για πρώτη φορά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν εύκολη τη ...δουλειά τους από πολύ νωρίς, αφού στο 15' προηγήθηκαν με 2-0 και καθάρισαν τη νίκη στο ημίχρονο αφού πέτυχαν και τρίτο γκολ.

Μόλις στο 5' ο πρώτος σκόρερ (8 γκολ) της ομάδας, Τζον Ενεχ άνοιξε το σκορ με ωραίο σουτ.

Στο 15' από εκτέλεση φάουλ του Βαγγέλη Μούστου από πλάγια και λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα Ζενέλι, η μπάλα κατέληξε ξανά στα δίχτυα της Καστέλλας κι έγινε το 0-2.

Πέντε λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου 45λεπτου (40') έγινε το 0-3 από εκτέλεση πέναλτι του αρχηγού των Ωρεών, Μούστου (φωτό).

Οι γηπεδούχοι μείωσαν με γκολ του Κουβούση στο 58'.

Διαιτησία: Καλαμάτας, Ρουμπής-Ρέτσας.

ΑΠΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ (Δημ. Ακριτίδης): Ζενέλι, Λεοντής (46′ Λαμάι), Γούσιας, Δεδεμπίλης (74′ Οσμάνι), Κουβούσης, Δημόπουλος, Εμμανουέλ (41′ Παπαδόπουλος), Βλάχος (63′ Χρυσικός), Θεοφ. Γραμματικόγιαννης, Αναστ. Γραμματικόγιαννης, Αρχοντούλης.

ΑΟ ΩΡΕΩΝ (Θαν. Γουρνάς): Δ. Μαυρούτσικος, Τζαφεράι, Καπλανάι, Γουκάι, Τοουρφέ, Κατσός (63′ Μπαλάνος), Μούστος (86′ Καραπάνος), Ι.-Χ. Μαυρούτσικος, Ένεχ, Δ. Αθανασίου, Σταματονικολός.