ΑΥΛΩΝΑΡΙ-ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ 4-1: Βρέθηκε πίσω στο σκορ και ...ξέσπασε

13 Μαρτίου 2019, 21:36
Κατρακυλάει στη βαθμολογία ο Παντριαδικός που δέχτηκε τρία γκολ σε 4 λεπτά.

Το Αυλωνάρι το προηγούμενο διάστημα είχε δεχτεί τέσσερις σερί τεσσάρες, αλλά σήμερα έβαλε κι αυτό τέσσερα γκολ.

"Θύμα" του ήταν ο Παντριαδικός, ο οποίος προηγήθηκε στο α' ημίχρονο, αλλά στο β' ημίχρονο δεν κατάφερε να σταθεί όρθιος και να φύγει από τη Ν. Εύβοια με βαθμό ή βαθμούς. Ο Παντριαδικός δέχτηκε τρία γκολ σε 4 λεπτά και έχει κατρακυλήσει στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Στο α' ημίχρονο το Αυλωνάρι είχε μία φλύαρη υπεροχή. Ναι μεν, δημιούργησε τρεις φάσεις, είχε και δοκάρι (στο 30' με τον Μπρεγκανάκου), αλλά πιο ουσιαστικοί ήταν οι φιλοξενούμενοι.

Ετσι, στο 42' από λάθος του γκολκίπερ του Αυλωναρίου που δεν έδιωξε σωστά την μπάλα, ο Μουτουσίδης πάσαρε στον Νόνα κι αυτός άνοιξε το σκορ (0-1)

Η αντεπίθεση του Αυλωναρίου ξεκίνησε στο β' ημίχρονο και αυτή τη φορά απέδωσε καρπούς.

Στο 52' από φάουλ του Μπράχα, ο Καρατζάς (φωτό) με κεφαλιά έκανε το 1-1.

Με τη σέντρα του Παντριαδικού, το Αυλωνάρι πέτυχε και δεύτερο γκολ και ξανάστειλε τον αντίπαλο στη ...σέντρα.

Στο 53' ο Μπράχα έβγαλε τετ α τετ τον Τσαγκό, ο οποίος με πλασέ έκανε το 2-1.

Στο 56' ο Κούρτης εκτέλεσε κόρνερ και ο Καρατζάς με κεφαλιά διαμόρφωσε το 3-1. Πλέον, η πλάστιγγα είχε γείρει ολοκληρωτικά υπέρ του Αυλωναρίου.

Στο 65' ο Καρλής μπήκε στην περιοχή, έκανε το παράλληλο γύρισμα και ο Τζάβρας που πήγε να απομακρύνει έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της εστίας της ομάδας του.

Στο 75' ο Παντριαδικός λίγο έλειψε να μειώσει και να κάνει το ματς ροντέο, όταν από λάθος του Κοκκάλα, ο Μουτουσίδης εξαπέλυσε ένα καλό σουτ, αλλά ο Διαμαντάρας -σε ετοιμότητα- μπλόκαρε την μπάλα.

Ο επίλογος του ματς γράφτηκε στο 86'. Από ασίστ του Λαθουρά ο Τσαλιαγκός με σουτ πέτυχε ένα πολύ ωραίο γκολ και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1.

Ο Τσαλιαγκός είχε άλλες δύο ευκαιρίες (τετ α τετ) για να πετύχει και δεύτερο προσωπικό γκολ, αλλά έμεινε στο ...ένα.

Διαιτησία: Φώτης, Βελέντζας-Μουρτίκας.

ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (Βαγγ. Ντόβολης): Διαμαντάρας, Δαφνής, Μπρεγκανάκου, Καρατζάς, Κοκκάλας, Παππάς, Μπράχα (80′ Λαθουράς), Τσαγκός (65′ Μανδράκας), Καρλής (89′ Κούκης), Κούρτης (73′ Τσαλιαγκός), Καράπας.

ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ (Βασ. Τσιμιχόδημος): Οικονομίδης, Καραμπέτσος (72′ Τσούτσης), Πασάι, Γκρινιάρης, Τζάβρας, Νόνας, Γ. Χασάνδρας, Κατσίμπρας, Μπαϊμπάκης (65′ Χασάνδρας Δ.), Μουτουσίδης, Πατερίτσας (82′ Παπακωνσταντίνου).

Η αγωνιστική και πνευματική αντίδραση του ΑΟΝΑ να γίνει οδηγός για τη συνέχεια

[15/11/2019 - 19:30]

Μεγάλη υπόθεση οι νεαροί παίκτες να αισθάνονται ισότιμα κομμάτια του ρόστερ. ...περισσότερα

ΒΟΛΕΪ-Β' ΕΘΝΙΚΗ: Αλωσε το Γαλάτσι η ανδρική ομάδα του ΟΠΕΧ

[15/11/2019 - 18:37]

Θρίλερ το πρώτο σετ, πάτησε γκάζι στα επόμενα δύο και ...καθάρισε. ...περισσότερα