Σοκ για Ιστιαία

16 Ιανουαρίου 2011, 23:28
Νικούσε 3-0 και ισοφαρίστηκε από τα Πολιτικά

Με 3-0 προηγήθηκε σήμερα η Ιστιαία στο γήπεδο της επί των Πολιτικών αλλά στο τελος δεν πανηγύρισε τη νίκη.

Ο Στραφιώτης στο 9', ο Ψύλλος (15') και ο Χρήστου (63΄) πέτυχαν τα τρία γκολ για την Ιστιαία που ...επαναπαύτηκε στη συνέχεια . Αρχικά μείωσε σε 3-1 ο Κουλοχέρης στο 71' και πέντε λεπτά πριν λήξει ο αγώνας έκανε το 3-2 ο Μαρίνος. Το σοκ για τους γηπεδούχους ήρθε στο 90' , που ο Νικούλης ισοφάρισε παγώνοντας το γηπεδο.

Με την Τριάδα αγωνίστηκε για πρώτη φορα ο νεαποκτηθείς Καραγκούνης.

ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

Στο 90' ήρθε το σοκ και για τις Γούβες στο γήπεδό τους. Ο αγώνας έδειχνε ότι θα λήξει με 0-0 αλλά ακριβώς με τη λήξη ο Ψαρρά της Αιδηψού, αναπληρωματικός τερματοφύλακας που είχε μπει πριν λίγο πέτυχε το γκολ με το οποίο κέρδισε 1-0 η Αιδηψός.

Αποβλήθηκαν στο 78' ο Σελίμης των γηπεδούχων και ο Μπιμπάι των νικητών.

1-0 ΚΕΡΔΙΣΕ Η ΑΚΑΔΗΜΙΑ

Στο ντέρνπι της Β' κατηγορίας που έγινε στο γηπεδο Ν. Πύργου, η Ακαδημία Ιστιαίας συνέχισε το νικηφόρο σερί της και κέρδισε 1-0 την τοπική ΑΕΚ, που έπαιξε πιο καλά στο α' ημίχρονο. Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημείωσε ο Σιάνος με κεφαλιά στο 68'. Με την ΑΕΚ έπαιξε για πρώτη φορά ο νεαποκτηθείς από την Ιστιαία Αχιλλέας Συμεωνίδης.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ (Α' φάση): Αυτοί πέτυχαν τα γκολ στα ματς της Κυριακής

[19/09/2021 - 20:20]

Δυο τέρματα πέτυχε ο Μαναρίτσας αλλά η Ιστιαία δεν κέρδισε - Ο Λαλανίτης πέτυχε χατ-τρικ στη μεγάλη ανατροπή των Αλατσάτων στον Πισσώνα. ...περισσότερα

ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 14-4: Ολοταχώς για την άνοδο οι Χαλκιδέοι

[19/09/2021 - 18:44]