ΛΗΛΑΝΤΙΟ-ΛΟΥΚΙΣΙΑ 2-4: Το γύρισε από 0-2 και ανέβηκε κι άλλο

3 Απριλίου 2019, 21:15
Οι νικητές συνεχίζουν την εξαιρετική πορεία στο Β' γύρο

H εκπληκτική πορεία των Λουκισιών στο Β' γύρο συνεχίστηκε και στο γήπεδο Αγίου Νικολάου, όπου έχανε από το Ληλάντιο με 0-2 στο α' ημίχρονο και γύρισε το σκορ στην επανάληψη κερδίζοντας με 4-2.

Ηταν η πέμπτη σερί νίκη των πορτοκαλί που πριν λίγες βδομάδες ήταν κάτω από τη ζώνη υποβιβασμού και τώρα έχουν ανεβεί στην 7η θέση, βάζοντας γερά θεμέλια για την παραμονή τους στην κατηγορία.

Ο Μάριος Καρλατήρας έβαλε μπροστά το Ληλάντιο με 2-0, σημειώνοντας και τα δυο γκολ στο 18' και στο 37'.

Λίγο μετά την έναρξη του β' 45λεπτου (47') ο Ισαλλάρι (μπήκε αλλαγή) μείωσε σε 1-2 και λίγο μετά έχασε πέναλτι (δοκάρι και άουτ). Στο 66' ο αμυντικός Γιώργος Καρατζάς σημείωσε το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα και ισοφάρισε εκμεταλλευόμενος λάθος συνεννόηση του αντίπαλου τερματοφύλακα με συμπαίκτη του αμυντικό.

Στο 82' ο Ισαλλάρι βρήκε δίχτυα, έκανε το 2-3 και ...εξιλεώθηκε για το χαμένο πέναλτι, σημειώνοντας το 13ο προσωπικό γκολ στο πρωτάθλημα κι ενώ η ομάδα του έπαιζε με 10 παίκτες (αποβολή Γιαννουκάκου στο 75'). Τη νίκη εδραίωσε ο αρχηγός των Λουκισίων Μπουλούκος στο 94'.

Toν αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Πόγκας  (βοηθοί οι  Νέγρης, Ρουμπής).

ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ (Νίκος Ρόγκας): Μίχος, Μπασούκος, Τόγκος, Μακ Κόλλιας, Ρουμελιώτης, Πόγκας, Μικράκης, Καρλατήρας, Κουλοχέρης (70′ Λεοντής), Τζάνος (89′ Δάδινας), Λαμπρόπουλος (54’ Μαΐσογλου).

ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ (Κώστας Παπαρίδης): Βυργιώτης, Κόλλιας, Αποστόλου, Καρατζάς, Ντοβίνος, Μπουλούκος, Αρκάς (90′ Τριανταφύλλου), Λουκατζίκος (67′ Φρούσης), Γιαννουκάκος, Γκοζντάρι (51′ Καρβέλης), Κουτούκας (36′ Ισαλάρι).