ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 5-2: Κονσέρτο για πολυβόλα με ...ανατροπή στην ανατροπή

3 Απριλίου 2019, 23:15
Γκιόσι και Συνοδάκης οι πρωταγωνιστές.

Σταθερά σε τροχιά 2ης θέσης ταξιδεύει η Προποντίδα, η οποία στο χαλκιδέικο ντέρμπι με τον Κεραυνό -στο Πάρκο του Λαού- νίκησε με το εντυπωσιακό 5-2 και παρέμεινε για 8ο σερί ματς αήττητη.

Η τυπικά γηπεδούχος Προποντίδα προηγήθηκε 1-0 στο 29' με τον Γκιόσι που έμελλε να είναι και ο μεγάλος πρωταγωνιστής του ματς.

Ο άλλος πρωταγωνιστής ήταν ο Αλέκος Συνοδάκης που εκτελεί και χρέη προπονητή στην ομάδα του Κεραυνού.

Με δύο προσωπικά του γκολ μέσα σε 4 λεπτά (39', 43') γύρισε το ματς και το έκανε 1-2.

Η Προποντίδα, όμως, έδωσε ηχηρή απάντηση στο β' ημίχρονο με ...ανατροπή στην ανατροπή.

Στο 58' ο Μωραϊτης ισοφάρισε σε 2-2, στο 77' ο Δημ. Τσακλάνος έκανε το 3-2 και στο 85' και στο 90' ο Λεονάρντο Γκιόσι με άλλα δύο γκολ (έκανε χατ τρικ) διαμόρφωσε το τελικό 5-2.

Με τη λήξη του ματς την κόκκινη κάρτα αντίκρισε ο Συνοδάκης για εξύβριση των διαιτητών.

Διαιτησία: Κασομούλης, Παππάς-Κοντογιαννίδης.

ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ (Δημήτρης Καραγιάννης): Σιμιστήρας (8′ λ.τ. Τσιβλέρης), Αθανασίου, Θαλάσσης, Χρυσοστάλης, Φρυγανάς, Στούπας, Σταθόπουλος (46′ Αναγνώστου), Βελούσι (46′ Μωραϊτης), Γκιόσι, Χριστόφ. Τσακλάνος, Δημ. Τσακλάνος  (86′ Παπακωνσταντίνου).

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ: Εμμανουηλίδης, Καρκαλής, Βαρτζής (75′ Παπαγρηγορίου), Δάβρης, Στάμου, Συνοδάκης, Δουρμούσογλου, Ασημάκος, Σάλεμ, Κουζούλογλου, Ζαφείρης.