ΣΚΕΠΑΣΤΗ-ΑΡΤΑΚΗ 1-2: Με νίκη πέρασε, αλλά τρεις παίκτες έχασε

10 Απριλίου 2019, 22:31
Πέντε αποβολές λίγο πριν λήξει το ματς. Τρεις για τον ΑΟΝΑ και δύο για τους γηπεδούχους

Πύρρειος ήταν η νέα νίκη της πρωτοπόρου Αρτάκης που κέρδισε 2-1 μέσα στη Σκεπαστή την τοπική ομάδα, αλλά δεν θα έχει τρεις παίκτες στο νέο δύσκολο αγώνα με τον Ταμυναϊκό στο Αλιβέρι την Κυριακή.

Ο ΑΟΝΑ ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και πέτυχε δυο γκολ, στο 30' με τον Νικολάου, που σκοράρει σε τρίτο συνεχόμενο αγώνα και στο 40' με τον Κωστούλα (φωτό) ο οποίος έφθασε τα 10 γκολ στο πρωτάθλημα.

Η Σκεπαστη κατάφερε και μείωσε στο 43' με τον Ζουζουλή και μπήκε πιο ανεβασμένη στην επανάληψη, χωρίς όμως, να μπορέσει ν' αποφύγει την ήττα.

Λίγο πριν  λήξει το 90λεπτο, έγινε ...της κακομοίρας και παίκτες συνεπλάκησαν με αποτέλεσμα ο διαιτητής Γιώργος Κασομούλης να στείλει στα αποδυτήρια πέντε και από τις δυο ομάδες, καθώς και τον παράγοντα Βασίλη Θαλασσινό των γηπεδούχων..

Αποβλήθηκαν από τη Σκεπαστή, ο Καψάλας και ο Γεωργίου, που δεν θα παίξουν στο επόμενο ματς με τον Ηρακλή στα Ψαχνά και τρεις από την Αρτάκη.

Από τους πρωτοπόρους, την κόκκινη κάρτα αντίκρισαν οι Κωστούλας, Λούκας και Βαλκάνος.

Διαιτησία: Κασομούλης, Κελεπούρης-Παππάς.

ΣΚΕΠΑΣΤΗ (Γιώργος Τσαραμίρσης): Σωτηρόπουλος, Ι. Α. Θαλασσινός, Σωτ. Ανδρέου (46' Αγιασοφίτης), Κωνσταντός, Ξιφαράς, Καψάλας, Γεωργίου, Ιω. Βασ. Θαλασσινός, Π. Γερογιάννης (83' Καρατζούδης), Θαν. Θαλασσινός, Ζουζουλής.

ΑΟ ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ (Μιχάλης Μαύρος): Αγριόδημος, Κολιόπουλος, Μπαλαμπάνης, Γεωργίου, Θωμάς, Τσούτης, Λούκας (63' Καραντάκης), Μπελίτσος, Τσομπάνης (56' Ζαχαρόπουλος), Νικολάου (77' Βαλκάνος), Κωστούλας.