ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ 7-3: Αδοξο φινάλε με σκορ ...πόλο

15 Απριλίου 2019, 14:58
Αποδιοργανωμένη η ομάδα της Εύβοιας - Δύο γκολ ο Τόρα.

Βαριά ήττα με 7-3 δέχτηκε ο Απόλλων Ερέτριας στο Περιστέρι από τον Αγιο Ιερόθεο, στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής του 7ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Ο Απόλλων στα προηγούμενα παιχνίδια του δεν είχε δώσει παρόμοια αγωνιστικά δικαιώματα, αλλά αυτή τη φορά το ματς του ...ξέφυγε εντελώς από τον έλεγχο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 5' με τον Σουλελέ, για να ισοφαρίσει λίγο αργότερα ο Κορακιανίτης σε 1-1.

Ακολούθησαν δύο γκολ από τους Αποστόλου και Μακρίδη (πέναλτι) στο 20' και στο 25' για το 3-1, ενώ ο Μανδαμαδιώτης στο 35' ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1. Ο Μπριστογιάννης στο 43' έγραψε το 5-1 και το ματς άρχισε να παίρνει εφιαλτικές διαστάσεις για τους πρωταθλητές Εύβοιας.

Ο Τόρα έσωσε κάπως τα προσχήματα του α' ημιχρόνου και μείωσε στο 45' με κεφαλιά σε 5-2.

Το β' ημίχρονο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα. Ο Απόλλων δεν είχε ψυχολογία, ο Δημήτρης Βαλκάνος προχώρησε και σε πολλές αλλαγές για να δοκιμάσει νεαρούς παίκτες και το σκορ ...ξέφυγε ακόμη περισσότερο.

Οι γηπεδούχοι έβαλαν 7 (!), ενώ ακόμη μία φορά βρήκε δίχτυα ο Απόλλων, με σκόρερ εκ νέου τον Τόρα, αυτή τη φορά με σουτ (ο Τόρα έφτασε τα τρία γκολ στο πρωτάθλημα).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Δημήτρης Βαλκάνος): Ναβροζίδης (78' Μητακίδης), Μπαλόζι, Ζαχαρόπουλος (65' Τσαραντάνης), Κόντος, Καλοχωρίδης, Αντζέλι (60' Πετράκης), Κορακιανίτης, Σεόλ, Τόρα, Αντ. Κικίδης, Μώρος (75' Γιάν. Τρεγκάι).

ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ 66-38: Με το ένα πόδι στο Final-6

[18/06/2019 - 21:15]

Την Τετάρτη το πρωί παίζει ...τελικό με τον Αρατο Κιάτου ...περισσότερα

ΣΥΛΛΑΣ-ΓΛΑΥΚΟΣ 54-47 (Κορασίδες): Φουλάρουν για την πρόκριση στο final 6

[18/06/2019 - 15:26]

Νίκη στην πρεμιέρα για την ομάδα της Αιδηψού - Επόμενος αντίπαλος (στις 18/6) η Καλαμάτα. ...περισσότερα

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΑΦΙΕΡΩΜΑ: Αλλαξε τον χάρτη και ξεπέρασε γρήγορα τον εφιάλτη

[17/06/2019 - 20:35]

Ο Mario Curra ήταν η αποκάλυψη με 8 γκολ και το απόλυτο (30) στις συμμετοχές. ...περισσότερα