ΚΑΣΤΕΛΛΑ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ 0-3: Διπλό παραμονής με Τσώκο κάτω από τα δοκάρια

20 Απριλίου 2019, 23:00
Στο τέλος κλείδωσε το τρίποντο.

Με τρεις διαφορετικούς σκόρερ ο Αστέρας Βατώντα ...πέρασε με 3-0 από την έδρα της Καστέλλας και έκανε σημαντικό διπλό παραμονής στα μεγάλα σαλόνια της Εύβοιας.

Στο 22' μετά από αναμπουμπούλα στην άμυνα των γηπεδούχων, ο Ματράκας εκμεταλλεύτηκε την περίσταση και έκανε το 0-1.

Στη συνέχεια η Καστέλλα ήταν μαχητική, αλλά δεν μπόρεσε να σημειώσει κάποιο γκολ για να αγχώσει περισσότερο τους φιλοξενούμενους, που καίγονταν για τη νίκη.

Ετσι, φτάσαμε στην τελική ευθεία του ματς για να καταφέρουν οι φιλοξενούμενοι να κλειδώσουν το τρίποντο.

Στο 82' ο Κικίδης με κεφαλιά έκανε το 0-2 και στο 86' ο Νεσίμι με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-3.

Για επαγγελματικούς λόγους, ο γκολκίπερ του Αστέρα, Κώστογλου, καθυστέρησε να προσέλθει στο γήπεδο την ...προβλεπόμενη ώρα και κάτω από τα δοκάρια κάθισε ο Κώστας Τσώκος (φωτό). Στο ημίχρονο ο Κώστογλου ...ήρθε και κάθισε κάτω από τα δοκάρια (βγήκε ο Κατώλης) και ο Τσώκος έπαιξε στη φυσική του θέση, στην άμυνα.

Για την ιστορία, το 2017, στο πλαίσιο της προτελευταίας αγωνιστικής, στον αγώνα Αυλωνάρι-Βατώντας (2-3), ο Τσώκος στο 58' της αναμέτρησης είχε αντικαταστήσει πάλι τον Κώστογλου, ο οποίος είχε τραυματιστεί, ενώ το σκορ σ' εκείνο το λεπτό ήταν ισόπαλο 2-2.

Διαιτησία: Κασομούλης, Τσιφλάκος-Κούκουρα.

ΑΠΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ (Δημήτρης Ακριτίδης): Ζενέλι, Γούσιας, Θεόφ. Γραμματικόγιαννης, Οσμάνι, Κουβούσης, Εμμανουέλ (76′ Χρυσικός), Αρχοντούλης, Βλάχος, Βάσσος (64′ Δημόπουλος), Λαμάι, Παπαδόπουλος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ (Γιάννης Λεζγής): Τσώκος, Σίμωσης, Κικίδης, Κατώλης (46′ Κώστογλου), Ντούκα, Χασανλλάρι, Γκέκας (84′ Σεΐτης), Γούναρης, Ματράκας (67′ Κοτρώτσιος), Σκριβάνος (70′ Χρόνης), Νεσίμι.

Α' ΕΠΣΕ: Aποτελέσματα, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική

[16/11/2019 - 22:30]