Εκλεισε νέα τιτανομαχία Φέντερερ - Ναδάλ στο Ρολάν Γκαρός!

4 Ιουνίου 2019, 20:08
Αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον από όλους τους φίλους του τένις.

Μπορεί ο Στέφανος Τσιτσιπάς να μην τα κατάφερε απέναντι στον Σταν Βαβρίνκα, αλλά στο φετινό Ρολάν Γκαρός θα δούμε μία ακόμη τιτανομαχία μεταξύ των μεγάλων παικτών Ρότζερ Φέντερερ και Ραφαέλ Ναδάλ.

Στους προημιτελικούς αγώνες που διεξήχθησαν σήμερα, ο Ισπανός δεν είχε κανένα πρόβλημα απέναντι στον Κέι Νισικόρι. Τον κέρδισε εύκολα με 3-0 σετ.

Αντίθετα, ο Ρότζερ Φέντερερ με το συμπατριώτη του Σταν Βαβρίνκα έδωσαν παράσταση του τένις στο "Σουζάν Λεγκλέν". Σ' ένα πολύ κλειστό ματς, ο Φέντερερ επιβλήθηκε με 3-1 σετ (7-6, 4-6, 7-6, 6-4) με τον Βαβρίνκα να σώζει δύο match point στο τέλος, αλλά τελικά να υποτάσσεται στον καλύτερο σήμερα Φέντερερ.

Οι δύο μεγάλοι αντίπαλοι θα συναντηθούν στα ημιτελικά και ο αγώνας θα διεξαχθεί την Πέμπτη και αναμένεται να μεταδοθεί από το ΕΡΤ SPORTS HD.

Τα αποτελέσματα στα φιλικά της Κυριακής

[18/08/2019 - 22:25]

Και οι παίκτες που πέτυχαν τα γκολ ...περισσότερα

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ-ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ 0-0 (ΦΙΛΙΚΟ): Ο Ερμής Τόρα το ...μηδένισε

[17/08/2019 - 20:55]

Ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων ήταν πρωταγωνιστής στις κυριότερες φάσεις τους αγώνα ...περισσότερα