ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Πήρε τα περισσότερα χρυσά μετάλλια στους θερινούς αγώνες
Πρώτος σε χρυσά μετάλλια αναδείχθηκε ο Ευβοϊκός ΓΑΣ στους Θερινούς αγώνες για παιδιά ηλικίας 9-10-11-12 ετών, στην Περιφέρεια Αν. Στερεάς και Εύβοιας, που πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 8 Ιουνίου στο Δημοτικό κολυμβητήριο Χαλκίδας.
Η προαγωνιστική ομάδα του Ευβοϊκού ΓΑΣ με 38 αθλητές-τριες κατέκτησε 36 χρυσά, 17 ασημένια και 10 χάλκινα...
Αναλυτικά τα μετάλλια και οι θέσεις για την προαγωνιστική ομάδα:
12 ετών
- Χατζηαλεξίου Γεωργία 1η στα 50 – 100 – 200 πρόσθιο
- Τσαγκρίγκινα Αλεξάνδρα 1η στα 50 – 100 – 200 ύπτιο
- Σφυρόπουλος Ιωάννης 1ος στα 50-100 πρόσθιο και 2ος στα 200 πρόσθιο
- Χατζηβασιλείου Παναγιώτης 1ος στα 50-100-200 ύπτιο
- Καρράς Κωνσταντίνος 1ος στα 50 πεταλόυδα, 2ος στα 100 ελεύθερο
- Τάντη Φωτεινή 2η στα 50 ύπτιο, 5η στα 100 ελεύθερο
11 ετών
- Πολυκαρπίδη Ειρήνη 1η στα 100 ελεύθερο, 1η 50 πεταλούδα, 1η 200 ΜΑ
- Ιωαννίδης Πέτρος 1ος στα 200 πρόσθιο, 7ος στα 50 ελεύθερο, 8ος στα 100 ελέυθερο
- Ιωάννου Χρήστος 1ος στα 50 πρόσθιο, 2ος στα 100 ύπτιο και 3ος στα 50 ύπτιο
- Εμμανουηλίδης Χρήστος 2ος στα 400 ελεύθερο, 4ος στα 200 ελεύθερο, 4ος 50 πεταλούδα
- Ζαχαρός Δαυίδ 5ος 100 ύπτιο, 7ος 50 ύπτιο 9ος στα 50 ελεύθερο
- Παπαϊωάννου Αριστέα 1η 50 πρόσθιο, 2η 50 ύπτιο και 100 πρόσθιο
- Παπαϊωάννου Μαριάννα 1η 100 πρόσθιο, 2η 200 πρόσθιο, 3η στα 50 ελεύθερο
- Ρόδη Ελευθερία 1η 50 – 100 – 200 ύπτιο
- Ήλια Αγγελική 2η 50 πρόσθιο, 4η στα 50 ελεύθερο. 5η στα 100 ελεύθερο
- Τοτού Νεφέλη 5η 50 ύπτιο και 50 πρόσθιο
- 2Α ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ 4Χ100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΙ 4Χ100 ΜΟ
- 1Α ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ 4Χ100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΙ 4Χ100 ΜΟ
10 ετών
- Κουλουρίδη Μαρία 1η 50 πεταλούδα και 50 πρόσθιο
- Λιάσκου Βασιλική 1η 100 ύπτιο, 2η στα 100 ελεύθερο
- Σεπετή Ελένη 1η στα 200 ελεύθερο, 3η στα 50 ελεύθερο
- Χαμαλίδη Αργυρώ 1η 200 ΜΑ, 3η 50 ύπτιο
- Στρατή Ιωάννα 1η 100 πρόσθιο, 2η 50 πρόσθιο
- Πίγγου Ευαγγελία 4η 50 πεταλούδα, 6η στα 50 ελεύθερο
- Συκάς Γιώργος 1ος 100 πρόσθιο, 3ος 100 ύπτιο
- Κωνσταντίνου Στράτος 4ος 50 ύπτιο, 10ος στα 50 ελεύθερο
- Τοτός Αλέξανδρος 7ος 50 ύπτιο, 11ος στα 50 ελεύθερο
- Γλωσσιώτης Ευάγγελος 4ος 50 πρόσθιο, 5ος στα 100 ελεύθερο
- Λαζαρίδης Σπύρος 3ος 50 πρόσθιο, 4ος στα 100 ελεύθερο
- 2α ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ 4Χ50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΙ 4Χ50 ΜΟ
- 1Α ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ 4Χ50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΙ 4Χ50 ΜΟ
9 ετών
- Καρρά Δανάη 1η 50 πεταλούδα , 2η 50 πρόσθιο
- Ευαγγελίδου Ελένη 3η 50 ύπτιο και 50 πρόσθιο
- Ανωγιάτη Βασιλική 7η 50 ύπτιο, 8η στα 50 ελεύθερο
- Κοτσίφη Αγγελική 5η 50 ύπτιο, 9η στα 50 ελεύθερο
- Τσιτσίγκου Μαρία 8η 50 ύπτιο, 10η 50 ελεύθερο
- Ράζου Κατερίνα 9η 50 ύπτιο, 12η στα 50 ελεύθερο
- Θεοφίλου Παρασκευάς 2ος 50 ύπτιο, 4ος στα 50 ελεύθερο
- Κρυονερίτης Νικόλαος 10ος στα 50 ελεύθερο
- Κατσούνης Χρήστος 6ος 50 ύπτιο και 50 πρόσθιο
- Λιάκος Ηλίας 10ος 50 ύπτιο
- 1Α ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ 4Χ50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΙ 4Χ50 ΜΟ
- 3Α ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ 4Χ50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΙ 4Χ50 ΜΟ
Αγωνιστική ομάδα: Ορια για τους πανελλήνιους αγώνες
*Ταυτόχρονα με τους θερινούς αγώνες προαγωνιστικών, πραγματοποιήθηκε και η 2η θερινή ημερίδα ορίων, αγωνιστικών κατηγοριών...
12 αθλητές-τριες έπιασαν τα όρια για τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Κολύμβησης που θα γίνουν τον Ιούλιο σε Θεσσαλονίκη και Βόλο.