Γκολ μετά από 3 μήνες

24 Ιανουαρίου 2011, 00:47
Οι Ωρεοί ξανασκόραραν και νίκησαν 3-1

Από τις 24 Οκτώβρη είχε να βάλει γκολ η ομάδα των Ωρεών. Σε 8 αγώνες οι πάιχτες της δεν είχαν πανηγυρίσει ούτε ένα γκολ. Σήμερα όμως ...γιορτασαν και για γκολ και για νίκη που κι αυτή είχε αργήσει πολύ (από την 4η αγωνιστική). Οι Βόρειοι νίκησαν 3-1 τον Αμαρυνθιακό.

Ο Μισιρλής ήταν αυτός που σταμάτησε τη δύστοκη περίοδο της ομάδας του, ευστοχώντας σε πέναλτι που κέρδισε ο Δούμας. Ο τελευταίος ήταν ο σκορερ του δεύτερο γκολ σε μια ...κοντρα επίθεση των γηπεδούχων.

Στο β' ημίχρονο οι Ωρεοί θυμήθηκαν την ...αστοχία τους κι αφού δεν σκόραραν αυτοί στις ευκαιρίες που δημιούργησαν, σκοραραν οι φιλοξενούμενοι με πέναλτι που κέρδισαν.
Τον τελευταίο λόγο ομως είχαν οι Ωρεοί. Με το Αθανασίου έκλεισαν το σκορ και ξαναχαμογέλασαν.

ΥΠΕΡΟΧΟ ΜΑΤΣ ΣΤΑ ΚΡΙΕΖΑ

Θαυμάσιο ποδοσφαιρο παρακολούθησαν στο γήπεδο Κριεζών, στον αγώνα της τοπικής ομάδας με το Λήλα. Τα γκολ σημειώθηκαν όλα σε διάστημα λιγότερο από 10 λεπτά, αλλά και σε όλο τον υπόλοιπο χρόνο η μπάλα ανεβοκατεβαινε και οι φάσεις στις δυο εστίες ήταν αρκετές.

Ο Θαλασσινός άνοιξε το σκορ στο 18' για την ομάδα του Βασλικού. Ισοφάρισε στο 20' ο Ασπιώτης με πέναλτι που κέρδισε ο Μπιτζάνης και στο 23' ο Ασπιώτης, πάλι, με ένα κεραυνό έδωσε το προβάδισμα, και τη νίκη τελικά, στα Κριεζά

ΤΡΕΙΣ ΚΕΦΑΛΙΕΣ ΚΙ ΕΝΑ ΠΕΝΑΛΤΙ

Επέστρεψε στις νίκες η Προποντίδα . Κέρδισε 4-1 το Προκόπι μεσα στην έδρα του και το ...βύθισε μόνο του στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Με κεφαλιά του Αγκμπαπού άνοιξε το σκορ και πολύγρήγορα έγινε και το 0-2 με νέα κεφαλιά του Γιάννη Οικονόμου. Μείωσε η γηπεδούχος με πέναλτι του Δουρμούσογλου στις καθυστερ'ησεις του ημιχρόνο. Στο 50' ήταν σειρά της Προποντίδας να κερδίσει πέναλτι. Ευστόχησε ο Καραχάλιος και πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Μπάρτσα. Το σκορ έκλεισε με κεφαλιά ψαράκι ο Ιμπο.

ΓΚΟΛ ΑΠΟ ...ΑΛΛΑΓΗ

Ενας παίχτης που μπήκε σαν αλλαγή από το Γιώργο Ποδαρά ήταν ο παίχτης που λύτρωσε το Αυλωνάρι στον αγώνα του με τον Ολυμπο, όπου κεριδσε 1-0.

Το Αυλωνάρι ήταν πολύ καλύτερο σε όλο το διάστημα του αγώνα και έχααε αρκετές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ.

Τη λύση για τους γηπεδούχους έδωσε ο Τσαλιαγκός, που μπήκε σαν ρεζέρβα και πέτυχε το μοναδικό γκολ 16 λεπτά πρι τελειώσει το ματς.