13η και τυχερή

25 Ιανουαρίου 2011, 20:46
Στο 13ο της αγώνα η ομάδα βόλεϊ της ΑΓΕΧ νίκησε στο ται μπρέικ
Για την 13η αγωνιστική, η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΓΕΧ  επικράτησε με 3-2 σετ των Αμαζόνων σε ένα συναρπαστικό αγώνα που έγινε στη Χαλκίδα και διήρκεσε  2,5 ώρες.

Οι Αμαζόνες μπήκαν δυνατα, κέρδισαν μετά από μάχη το πρώτο σετ, ενώ το δεύτερο το πήραν πιο άνετα και έδειχναν ικανές να πάρουν τη ρεβάνς για την ήττα του Α' γύρου (2-3)

Τα κορίτσια της Χαλκίδας όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και μπήκαν αποφασισμένες στο παρκέ για να τα φέρουν ...όλα τούμπα.

Ετσι κι έγινε, η ΑΓΕΧ μείωσε σε 2-1, ισοφάρισε και στο τάι μπρέικ είχε πλέον πάρει τον ..αέρα των αντιπάλων της φτάνοντας έτσι σε μια ακόμη πολύτιμη για την παραονή της νίκη.
Να σημειώσουμε τόσο τη βοήθεια της Χρύσας Κοσμετάτου που μπήκε σαν αλλαγή, όσο και τα υπέροχα σερβίς της 17χρονης Μαργαρίτας Καραντάκη (στη φωτό με το σήμα της νίκης).

Τα σετ 25-27 (0-1) 15-25 (0-2) 25-20 (1-2) 25-23, (2-2)15-9 (3-2)

Ο προπονητής Χρήστος Αδάμ χρησιμοποίησε τις: Παπαγεωργίου, Τάτση, Παπαθανασίου, Σπανού, Βούλγαρη, Μπαγκούτσα (αρχ. 6άδα), λίμπερο ήταν η Κάτρη. Επαιξαν και οι Κοσμετάτου, Βαρτζή, Σελντία, Καραντάκη.

Πίνακας Βαθμολογίας Πρωταθλήματος: Α' ΓΥΝΑΙΚΩΝ