Τα αποτελέσματα στα φιλικά της Κυριακής

18 Αυγούστου 2019, 22:25
Και οι παίκτες που πέτυχαν τα γκολ

ΑΡΤΑΚΗ - ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 2-0

Και τα δυο γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Σκόρερ ο Σπανός και ο Βεζιρτζόγλου (πολύ ωραίο σε εκτέλεση).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ - ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ 2-1

Από ένα γκολ σημείωσαν για τον Ηρακλή οι Μαναρίτσας και Καλοχωρίδης στο πρώτο ημίχρονο. Μείωσε ο ΑΟΜ με εκτέλεση φάουλ (η μπάλα κόντραρε και στο τείχος) του Μάκη Σίδερη. (Λεπτομέρειες και φωτό από το ματς αυτό σε νεότερες αναρτήσεις).

ΑΤΑΛΑΝΤΗ - ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ 1-0

Η ήττα για την ομάδα της Χαλκίδας ήρθε με αυτογκόλ του Γκούβερου, λίγο πριν λήξει ο αγώνας (87'). Με τον ΑΟΧ αγωνίστηκαν σχεδόν όλοι οι παίκτες που χρησιμοποιήθηκαν και στο πρώτο φιλικό με το Αυλωνάρι, εκτός από τον Καραχάλιο και τον Μακρή, που ήταν και οι σκόρερ των δυο γκολ. Ο Καραχάλιος απουσίαζε για επαγγελματικούς λόγους, ενώ ο Μακρής έμεινε ελεύθερος.

ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ - ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ 1-0

Το γκολ πέτυχε ο Γιώργος Γιαννουκάκος λίγα λεπτά πριν τη λήξη του 90λεπτου. Κάτω από τα γκολπόστ των γηπεδούχων κάθισε ο Νίκος Μώρος, ενώ δεν ήταν ο Σαχίνης (σε σχέση με το φιλικό στην Αρτάκη), ο οποίος προπονείται τελευταία με τον ΑΟΝΑ. Στη 18άδα των Προκοπιανών ήταν και ο ¶ντι Τζαφεράι που είχε μείνει ελεύθερος από τον ΑΟ Ωρεών. Στην αρχική 11άδα ήταν ο Γιώργος Περήφανος, που έπαιζε φέτος στην Κήρινθο.

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΑΣ 2-0

Και τα δυο γκολ σημειώθηκαν στο β' ημίχρονο, το 1-0 με κεφαλιά του Παναγιώτη Μαραγκού και το 2-0 με ωραία διείσδυση και σουτ του νεαρού Βαβουλιώτη (έπαιζε φέτος στον Ερμήλιο) που είχε μπει σαν αλλαγή. Mε το νικητή αγωνίστηκε και ο Ντουλαβέρης (ήταν στον Απόλλωνα Ερέτριας) που θ' αποτελέσει, εκτός απροόπτου, μια εκ των μεταγραφών της ομάδας του Αγ. Νικολάου, με την οποία προπονείται και ο Κώστας Αγγελάκης που ανήκε στον Λήλα. Ακόμη αγωνίστηκε ο Βασίλης  Νόνας (ήταν στον Παντριαδικο) και ο Ρένος Τσούτης.

ΠΟΙΝΟΛΟΓΙΟ: Οι πρώτες "καμπάνες" της χρονιάς

ΠΟΙΝΟΛΟΓΙΟ: Οι πρώτες καμπάνες της χρονιάς
[20/09/2019 - 18:30]