Πλησίασε το Μαντούδι

29 Ιανουαρίου 2011, 17:48
Νίκησε 6-1 στη Χαλκίδα. Την ίδια ώρα το Πήλι ήρθε ισόπαλο 2-2 στο Βουτά

Στους δυο βαθμούς μείωσε τη διαφορά από τον Ερμή Πηλίου το Μαντούδι. Εκανε επιβλητική εμφάνιση- μόνο στο Β' ημίχρονο- στο γήπεδο Κανήθου και σάρωσε με 6-1 τον ΠΑΟ Χαλκίδας .

Οι φιλοξενούμενοι ...τρόμαξαν να βάλουν το πρώτο γκολ, αφού προηγήθηκαν στο 55' με τον Μπαμπαράκο και μάλιστα ισοφαρίστηκαν σχεδόν αμέσως από γκολ του Κωνσταντινίδη. Μέσα σε 10 λεπτά όμως (68'-78') ο Γιαβάσης του Μαντουδίου ...επανέφερε την τάξη σημειώνοντας τρια γκολ συνεχόμενα. Ο Τσιμπιδάκης και ο Μακρής στο 81 και 90' αντίστοιχα ολοκλήρωσαν τη νίκη του Μαντουδίου

Μετά το τέλος του αγώνα θέλησαν να γίνουν πρωταγωνιστές ορισμένοι θεατές. Πιο συγκεκριμένα φίλος της ομάδας του Μαντουδίου μετά από λογομαχία με θεατές που υποστήριζαν τους γηπεδούχους δέχθηκε επίθεση και ευτυχώς επενέβησαν οι ψυχραιμότεροι, για να αποφευχθούν έτσι χειρότερα επεισόδια.

- Ο Ερμής Πηλίου σκόνταψε στα Καμάρια. Ηρθε ισόπαλος 2-2 με τον Βουτά ισοφαρίζοντας 10 λεπτά πριν λήξει το 90λεπτο. Στο 43' έκανε το 0-1 ο Παπακυριακού, αλλά στην επανάληψη οι παίχτες του Βουτά έκαναν την ανατροπή και προηγήθηκαν 2-1 με τον Δ. Κερασιώτη στο 62 και τον Ξυδερό στο 71'. Στο 80' ισοφάρισε ο Παπακυριακού και γλίτωσε από την ήττα τους πρωτοπόρους του 1ου ομίλου της Γ' Κατηγορίας.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ (Α' φάση): Αυτοί πέτυχαν τα γκολ στα ματς της Κυριακής

[19/09/2021 - 20:20]

Δυο τέρματα πέτυχε ο Μαναρίτσας αλλά η Ιστιαία δεν κέρδισε - Ο Λαλανίτης πέτυχε χατ-τρικ στη μεγάλη ανατροπή των Αλατσάτων στον Πισσώνα. ...περισσότερα

ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 14-4: Ολοταχώς για την άνοδο οι Χαλκιδέοι

[19/09/2021 - 18:44]