Εσπασε τα δοκάρια και ... έχασε ο Αγιος

29 Ιανουαρίου 2011, 18:08
Δικαιούταν κάτι καλύτερο στον αγώνα με την Ακαδημία Ιστιαίας.

Η τύχη που είχε η Ακαδημία Ιστιαίας στην κοπή της πίτας της ΕΠΣΕ οπου κέρδισε το φλουρί, τη ...συνόδεψε και σήμερα  στην αρχή του αγώνα με τον Αγιο. Δυο φορές στο πρώτο ημίωρο του αγώνα τα δοκάρια απέκρουσαν για λογαριασμό του τερματοφύλακα της Ακ. Ιστιαίας σε σουτ του Κοτσαμπάση και του Αργύρη Στεργίου.

Ενδιάμεσα η φιλοξενούμενη ομάδα προηγήθηκε στο 25' με κεφαλιά του Χασανδρινού. Στο 39', ο Αγιος που ήταν αρκετά καλός κι έπαιζε με πάθος, ισοφάρισε με τον  Αργύρη Στεργίου. Πριν τελειώσει το ημίχρονο ο Ηλίας Στεργίου του Αγιου  ...κάρφωσε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του μετά από κόρνερ, στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα.

Ο Στεργίου με την έναρξη του Β' ημιχρόνου  έχασε μια ευκαιρία για ...να διορθώσει το λάθος του και να ισοφαρίσει. Ομως ο παίχτης του Αγίου δεν μπόρεσε να πετύχει το γκολ για τον Αγιο και στην αμέσως επόμενη επίθεση της Ακαδημίας ο Μακαντάσης πέτυχε το 1-3. Ο σκόρερ στη φάση του γκολ τραυματίστηκε και αποχώρησε από τον αγώνα. Το τελικό 1-4 έγινε από τον Παπανδρέου στο 88'.

Στο 83' αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη ο Κοτσαμπάσης των γηπεδούχων και ο Θεοδώρου των νικητών.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ (Α' φάση): Αυτοί πέτυχαν τα γκολ στα ματς της Κυριακής

[19/09/2021 - 20:20]

Δυο τέρματα πέτυχε ο Μαναρίτσας αλλά η Ιστιαία δεν κέρδισε - Ο Λαλανίτης πέτυχε χατ-τρικ στη μεγάλη ανατροπή των Αλατσάτων στον Πισσώνα. ...περισσότερα

ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 14-4: Ολοταχώς για την άνοδο οι Χαλκιδέοι

[19/09/2021 - 18:44]