Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ στα φιλικά της Κυριακής

25 Αυγούστου 2019, 20:17
"Χ" στο Bαθύ και στην Ερέτρια. Πεντάρα από την Παραλία. Ηττα για τον Λήλα  Χατ-τρικ από τον Σταματάκο στα Ψαχνά

ΑΥΛΙΔΑ - ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ  1-1
Με αυτογκόλ του νεαρού Γιαλού άνοιξε το σκορ στο 2', υπέρ της Αυλίδας και ισοφάρισε ο αρχηγός της ομάδας της Νέας Λαμψάκου, Αντώνης Νικολάου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΑΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ  5-1
Καταιγιστικός ήταν ο Απόλλων Παραλίας και σάρωσε με 5-1 την ομάδα της Βορειοκεντρικής Εύβοιας με σκόρερ τους Λουκά, Παναγιώτου, Πατρινό, Δάσκο και Κοροβέση. Μείωσε μετά το 5-0 ο Πριόνας.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ - ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ  1-1
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 55' με τον Μπράχα και ισοφάρισε ο Μώρος έξι λεπτά αργότερα.

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ - ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ  2-3
Με 2-0 προηγήθηκε ο Λήλας ύστερα από γκολ που πέτυχαν ο Αναγνώστου στο 24' και ο Παπίλας με πέναλτι στο 56', αλλά έχασε από τρία γκολ των Βοιωτών που σημειώθηκαν σε 9 λεπτά. Ο Σπύρος Νάτσης που έπαιξε στην πρ. σεζόν και στον ΑΟΝΑ (προερχόμενος από τον Ελλήσποντο) ισοφάρισε στο 75' με πέναλτι και ακολούθησαν άλλα δυο γκολ από τους Αποστόλη Κάκο (81') και Γιάννη Μπινιάκο (83').

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ - ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ 6-0
Tα τρία πρώτα γκολ του Ηρακλή σημείωσε ο Νίκος Σταματάκος στα πρώτα 40 λεπτά του αγώνα. Δυο σημείωσαν οι νεαροί Χατζηαντωνίου και Κατσαρής, ενώ σκόραρε πάλι ο Αργύρης Στεργίου.

Μπάσκετ: Με νέο όνομα στην Α2 και στο Κύπελλο ο Ολυμπιακός

[16/09/2019 - 20:28]

Ενημέρωσε την ελληνική ομοσπονδία ο ερυθρόλευκος σύλλογος. ...περισσότερα

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ: Η κλήρωση της Γ' φάσης

[16/09/2019 - 18:35]

Δυο ζευγάρια με ομάδες της Α' ΕΠΣΕ - Στη Δροσιά θα παίξει ο ΑΟΝΑ ...περισσότερα

ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ 2-1 (ΚΥΠΕΛΛΟ): Πέταξε έξω τον φιναλίστ της περασμένης σεζόν

[16/09/2019 - 18:19]

Εχασαν και πέναλτι οι νικητές - Οι ηττημένοι πριν λίγες μέρες απέκλεισαν τον ΑΟΧ. ...περισσότερα

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ: Θωρακίζει την άμυνα με Σάκη Τσούτη και Βαγγέλη Ταψή

[16/09/2019 - 17:59]

Οι δύο στόπερ συμφώνησαν με τους Χαλκιδέους, επέστρεψε και ο Θεόφιλος Μπασινάς. ...περισσότερα