Αργησαν να πάρουν ...μπρος Aλάτσατα και Νεοχώρι

29 Ιανουαρίου 2011, 18:47
Πιο ...γρήγορος ο Δύστος, που προηγήθηκε 4-0 στο 8'.

Οι παίχτες των Αλατσάτων κράτησαν για πολύ σε αγωνία τους φίλους τους και φυσικά τον προπονητή τους Γρηγόρη Μάλλιαρη για τον οποίο μάλλον ...κρατούσαν  για το τέλος το δώρο για τη γιορτή του ...Μια επιβλητική τεσσάρα σε βάρος των Κονιστρών.

Οι φιλοξενούμενοι πάντως ήταν καλοί και κράτησαν το 0-0 μέχρι το 67' στο γηπεδο Αλεξάνδρου. Μαλιστα από το 51' έπαιζαν με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Α. Πόγκα. Μετά το 1-0 που πέτυχε ο Μαραγκός ...κατέρρευσαν και δέχθηκαν άλλα τρία γκολ από τον Τσακλάνο (70') και τον Λίφο (2), το ένα με πέναλτι που στοίχισε την αποβολή στον τερματοφύλακα Τριανταφύλλου (75').

Και το Νεοχώρι, όπως το συνηθίζει άλλωστε, πήρε ...μπρος για τη νίκη στο τέλευταίο 20λεπτο. Μέσα στο γήπεδό του η Κάρυστος προηγήθηκε στο Α' ημίχρονο με 0-1. Ισοφάρισε στο 68' ο Μούντριχας και στο 85' ο νεαρός Παπακωνσταντίνου λύτρωσε τους γηπεδούχους πετυχαίνοντας το τελικό 2-1 για το Νεοχώρι.

Ο ΔΥΣΤΟΣ 4-0 ΣΤΟ 8ο ΛΕΠΤΟ!!!

Αντίθετα με τους δυο πρωτοπόρους, ο Δύστος ανά δύο λεπτά σημείωνε ένα γκολ στο πρώτο 8λεπτο του αγώνα με τον ΠΑΟΚ και η νίκη (4-1 τελικό σκορ) έγειρε προς το μέρος πολύ νωρίς. Στο 2' ο Χρήστος Ηλίας άνοιξε το σκορ. Μετά από δυο λεπτά ο Αρης Πηλιχός έκανε το 2-0. Στο 6' ο Νίκος Πιλάτης πέτυχε το τρίτο γκολ για την ομάδα του Δύστου και το 4-0 έκανε στο 8' πάλι ο Πηλιχός. Ο αγώνας στη συνέχεια ...έχασε το ενδιαφέρον και απλά μείωσε στο 70' ο Σάλεμ για τους Κανηθιώτες.

* Η Αυλίδα κέρδισε 3-2 το Ληλάντιο σε ένα ανοιχτό παιχνίδι και ιδιαίτερα καλό. Η Αυλίδα προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο με γκολ που πέτυχαν ο Γαλάνης στο 9' και ο Στέργκου στο 23'.  Μείωσε το Ληλάντιο με εύστοχο πέναλτι του Κύριλλου στο 52', αλλά 10 λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι πέτυχαν το τρίτο τους γκολ με τον Δημουλά. Στο 87' ο Νεκτάριος Λάμπρου διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΠΡΩΤΗ Η ΚΑΣΤΕΛΛΑ

* Η Καστέλλα κέρδισε με 2-1 στον Αγιο Αθανάσιο τη Μακρυκάπα και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας. Ο Μάριος Χρήστου και ο Πεσχίρας πέτυχαν τα γκολ της νέας νίκης της και μείωσε ο Σίδερης. Μετά το 1-2 αποβλήθηκε ο Ρουμπής της Μακρυκάπας.

* Η Τριάδα με γκολ που σημείωσαν ο Ζαμπός, ο Αραμπατζής, που ήρθε από το Χαλάνδρι με μεταγραφή πριν μια βδομάδα και ο Βουρδάνος πέτυχαν τα τρία γκολ, με τα οποία η Τριάδα κέρδισε 3-0 την Ατταλη.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ (Α' φάση): Αυτοί πέτυχαν τα γκολ στα ματς της Κυριακής

[19/09/2021 - 20:20]

Δυο τέρματα πέτυχε ο Μαναρίτσας αλλά η Ιστιαία δεν κέρδισε - Ο Λαλανίτης πέτυχε χατ-τρικ στη μεγάλη ανατροπή των Αλατσάτων στον Πισσώνα. ...περισσότερα

ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 14-4: Ολοταχώς για την άνοδο οι Χαλκιδέοι

[19/09/2021 - 18:44]