Ο Βουγιούκας ...έκαψε τη Δροσιά

29 Ιανουαρίου 2011, 19:50
Και η Αρτάκη κέρδισε 2-0 τον ΑΠΚΟ

Για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα ο ΑΠΚΟ Δροσιάς γνώρισε την ήττα, χάνοντας με 2-0 σήμερα στην Αρτάκη από την τοπική ομάδα. Ενας παίχτης που είχε φορέσει πριν δύο χρόνια την φανέλα της Δροσιάς, ο Δημήτρης Βουγιούκας, την ...έκαψε, σημειώνοντας και τα δυο γκολ του αγώνα στο 14' και στο 25'.

Ο σκόρερ είχε και δοκάρι στο 35'. ¶σχημο σίγουρα αποτέλεσμα για τους διεκδικητές της ανόδου, σε συνδυασμό με την ήττα - σοκ του περ. Σάββατου από τον Αγιο Νικόλαο. Τώρα πλέον κινδυνεύουν να μείνουν 6 βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Κύμη, η οποία παίζει αύριο στο γήπεδό της με τη Δόξα Προκοπίου.

* Σε μεγάλη μέρα σήμερα και ο Λήλας που σάρωσε 4-0 στο Βασιλικό τον Ταμυναϊκό. Σπουδαία εμφάνιση από το τρίο Γιώργου-Βαταμίδη-Θαλασσινού από τους οποίους ο πρώτος και ο τελευταίος πέτυχαν το 1-0 και το 4-0. Ενδιάμεσα σκόραρε ο Μακρής, αλλά και ο 14χρονος Χατζηστάμου.

* Ωραίο παιχνίδι έγινε και λίγα μέτρα πιο πέρα, στο γηπεδο Αγ. Νικολάου, όπου ο τοπικός Ευβοϊκός και ο Απόλλων Ερετριας ήρθαν ισόπαλοι 2-2. Ο αμυντικός Πεππές, γιος του προπονητή της ομάδας Βαγγέλη Πεππέ ...εκτέλεσε χρέη επιθετικού και πέτυχε τα δυο γκολ των φιλοξενούμενων, ανοίγοντας και κλείνοντας το σκορ. Για τον Αγιο Νικόλαο ισοφάρισε σε 1-1 ο Βασίλιεφ και έκανε το 2-1 ο Μπασινάς. Στο 75' αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα Τόρα.

* Με ένα γκολ του Βεσέλι στο 41' ο Ολυμπος κέρδισε 1-0 τα Κριεζά και συνέχισε την πολύ καλή πορεία του στο φετινό πρωτάθλημα της Α1. Oι ηττημένοι τις τελευταίες 7 αγωνιστικές είχαν σγμειώσε 6 νίκες και μια φορά είχαν έρθει ισόπαλοι.

* Τέλος χωρίς γκολ έληξε το ντέρμπι των Χαλκιδέων ΑΕΧ και Προποντίδας. Οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο υπεροχής. Στο πρώτο ήταν καλύτερη Προποντίδα και αρκετά καλός κάτω από τα δοκάρια του ο Παπαρίδης και στο Β΄45λεπτο ανέβηκε η ΑΕΧ αλλά ...ανεβασμένος ήταν και ο πορτιέρο των αντιπαλων Τσαμασφύρας.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ (Α' φάση): Αυτοί πέτυχαν τα γκολ στα ματς της Κυριακής

[19/09/2021 - 20:20]

Δυο τέρματα πέτυχε ο Μαναρίτσας αλλά η Ιστιαία δεν κέρδισε - Ο Λαλανίτης πέτυχε χατ-τρικ στη μεγάλη ανατροπή των Αλατσάτων στον Πισσώνα. ...περισσότερα

ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 14-4: Ολοταχώς για την άνοδο οι Χαλκιδέοι

[19/09/2021 - 18:44]