Πρώτη με +6 η Κύμη

30 Ιανουαρίου 2011, 19:45
Κέρδισε 3-0 το Προκόπι και ξέφυγε από τη Δροσιά

Εύκολα επικράτησε η Κύμη με 3-0 επί του Προκοπίου στο γήπεδό της και βρίσκεται πλέον 6 βαθμούς μπροστά από τη Δροσιά που σκόνταψε για δεύτερη αγωνιστική χθες.

Με κεφαλιά ο Καραμάνης στο 15' άνοιξε σήμερα το σκορ για την Κύμη που ολοκλήρωσε τη νίκη της στο β' 45λεπτο. Στο 62' ο Βεζιρτζόγλου σημείωσε το πρώτο του γκολ με την Κύμη και στο 85' με απ' ευθειας εκτέλεση φάουλ ο Ηλίας έκανε το τελικό 3-0

ΑΠΟ 1-2 ΚΕΡΔΙΣΕ 3-2 Η ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ

Πολύ ωραίο παιχνίδι έγινε στο Γυμνό ανάμεσα στον Αμαρυνθιακό και το Αυλωνάρι. Νικήτρια αναδείχτηκε η -τυπικά- γηπεδούχος με 3-2, ανατρέποντας σε 13 λέπτα το εις βάρος της 1-2 με το οποίο προηγήθηκε στο 68' το Αυλωνάρι.

Ο Ανέστης Αργύρης στο 34' πέτυχε το 1-0 για τον Αμαρυνθιακό, αλλά ο Γιάννης Βογιατζής με δυο γκολ μέσα σε 8 λεπτά (60'-68') έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Ο Χρήστος Σιλβέστρος ήταν αυτός που έκανε την ανατροπή σκοράροντας για τον Αμαρυνθιακό στο 70' και το 83'.

ΜΕ ΦΑΟΥΛ ΥΠΕΚΥΨΑΝ ΟΙ ΩΡΕΟΙ

Λίγα λεπτά πριν τελειώσει ο αγώνας στο Ενωσιακό γήπεδο υπέκυψε η ομάδα των Ωρεών κι έχασε με 1-0 από τον Ολυμπιακό.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημειώθηκε με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από τον Χριστόφορο Τσακλάνο. στο 81'. Να σημειώσουμε ότι οι Βόρειοι είχαν ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ με τον Δούμα τόσο στο πρώτο, όσο και στο β' ημίχρονο.

* Δείτε πως διαμορφώθηκε η Βαθμολογία και τους αγώνες της επόμενης αγωνιστικής, πατώντας εδώ.