Τεσσάρες από Καθενούς και Πολιτικά

30 Ιανουαρίου 2011, 22:51
Νίκες στο Βορρά επί των Γουβών και των Βασιλικών

Τεσσάρες ...έριξαν τα Πολιτικά και οι Καθενοί, στα ταξίδια που έκαναν σήμερα στη Βόρειο Εύβοια, ενώ 8 γκολ σημειώθηκαν στο γήπεδο Πισσώνα στους σημερινούς αγώνες της Α2.

* Ο ΠΑΟ Πολιτικών, στον οποίο πρόσφατα ανέλαβε πρόεδρος ο Δημήτρης Γερονικολός, βρέθηκε αν χάνει με 1-0 στα Βασιλικά από γκολ του Πολίτη στο 10'. Ισοφάρισε με τη λήξη του ημιχρόνου (σκόρερ ο Καρατζάς) και ξέσπασε στο β' 45λεπτο. Στο 50 ο Φίλιππος  Νικούλης έκανε το 1-2, για να σημειώσει στη συνέχεια δυο γκολ ο 50χρονος Μιχάλης Κουλούρης στο 62' και στο 74'.

* Οι Καθενοί σάρωσαν 4-0 στις Γούβες την τοπική ομάδα και συνεχίζουν να καταδιώκουν τις δυο ομάδες (Καστέλλα, Ιστιαία) που προηγούνται στη βαθμολογία. Η νικήτρια πέτυχε δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο με τους Στρατή (13', 88'), Κικίδη (32') και Ξιφαρά (88').

* Γκολ και θέαμα στον Πισσώνα, όπου η τοπική ομάδα έχανε με 2-0 αλλά νίκησε με 5-3 την Αιδηψό. Στο πρώτο 15λεπτο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-2 με γκολ που πέτυχαν ο Χατζής και ο Γεροδήμος. Γρήγορα όμως ο Πισσώνας έφερε τούμπα το σκορ και προηγήθηκε στο 35' με 3-2 από γκολ που σημείωσαν ο Μιχαηλίδης (24'), ο Τζαφέρος (με πέναλτι στο 28') και ο Κατσαρός (35') σε βάρος της ομάδας του. Η Αιδηψός ισόφαρισε στην τελευταία φάση του ημιχρόνου με τον Χατζή. Στο 65' ο Τζαφέρος πάλι με πέναλτι έκανε το 4-3 και εδραίωσε τη νόκη της ομάδας του ο Ρήγας στο 76'.

ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΟΗΓΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΙΣΟΦΑΡΙΣΤΗΚΕ Η ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ

* Ομορφο ματς και στα Κόσκινα όπου η τοπική ομάδα ήρθε ισόπαλη 3-3 με την Εξω Παναγίτσα. Οι Χαλκιδέοι προηγήθηκαν τρεις φορές αλλά καθε φορά οι γηπεδούχοι τους ισοφάριζαν. Για τα Κόσκινα πέτυχαν τα γκολ οι: Χροναίος (21'), Κερασίτης (45) και Β. Δημολιάνης (61'). Σκορερ της Εξω Παναγίτσας ήταν ο Μπρέκα που πέτυχε δυο γκολ (10', 44') και ο Κωστάκης (55').

* Δείτε πως διαμορφώθηκε η Βαθμολογία στους δυο ομίλους της Α2 κατηγορίας και τους αγώνες της επόμενης αγωνιστικής, πατώντας εδώ.